Odborníci na ojetiny určili tři příznaky, kdy už je nejlepší auto prodat

                   

Automobiloví experti identifikovali tři potíže, které majiteli jasně naznačují potřebu urgentně prodat auto. Ukazuje se, že i tyto tři problémy jsou dostatečným důvodem k tomu, abychom se současného vozidla zbavili dříve, než zamýšlíme. Odborníci doporučují poslat vozidlo do světa, jakmile nastanou problémy s motorem, karoserií nebo převodovkou.

Opravy motoru vysají vaši peněženku

Odborníci připomínají, že jednou z nejméně chtěných oprav automobilu je oprava motoru. U některých modelů může oprava pohonné jednotky přesáhnout i 150 000 Kč.

Zkušení motoristé proto doporučují přemýšlet o výměně vozu, pokud motor začne spotřebovávat hodně oleje, z výfukového potrubí vychází namodralý kouř, jsou patrné saze na zapalovacích svíčkách nebo rapidně stoupá spotřeba paliva. Problém lze vyřešit generální opravou nebo výměnou motoru za nový. Ale všechny výše uvedené způsoby přijdou na nemalé peníze.

iZdroj obrázku: pxfuel

Jak laik pozná odcházející převodovku?

Mírně nižší náklady lz čekat na opravu převodovky, ale částka na odstranění závad bude stát poměrně významnou částku. Známky blížící se poruchy převodovky poznáte sami: chrastivý zvuk při řazení, únik oleje, podivné zvuky z oblasti pod řadicí pákou.

iZdroj obrázku: Pixabay

Koroze je prevít

A za třetí, odborníci se shodují na tom, že své auto byste měli prodat, jakmile je v oblastech s omezenou cirkulací vzduchu znatelná koroze karoserie. Odborníci tvrdí, že první rezavé skvrny jsou „začátkem beznadějného chronického onemocnění“. Obzvláště velké cifry jsou vynaloženy na opravy v případě poškození hodně namáhaných částí.

Vyvaření vás většinou  přijde na v podstatě stejnou částku, za jakou byste celé vozidlo prodali. Zkušení řidiči radí těm, kteří se chtějí vyhnout značným nákladům, aby okamžitě zahájili prodej vozu.

iZdroj obrázku: Pixabay
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články