Odborníci radí, jak během léta eliminovat přehřívání motoru a rychle ho ochladit

                   

Motor je srdcem auta a musí toho vydržet opravdu hodně. Hlavně v létě mu hrozí přehřívání, které je způsobeno hlavně dlouhodobým stáním v koloně a nedostatečným chlazením. Přehřívání se může negativně podepsat na jeho životnosti a tak je na místě znát tipy a triky odborníků, jak extrémně vysoké teploty eliminovat a jak teplotu motoru snížit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zapněte si topení

První a účinná rychlá pomoc je ta, že ve svém voze zapnete topení. I když se výrazně sníží váš komfort, máte jistotu, že se vám povede odvést přebytečné teplo a teplota motoru začne klesat. Základem je tedy otevřít všechna okénka, zapnout topení a intenzitu foukání naplno. Směr výdechů klimatizace doporučujeme směřovat tak, aby zbytečně nefoukaly na vás, a zbytečně jste se místo motoru ve voze nepekli vy.

Jezděte ve stínu

Kolony a zácpy se většinou objevují v městech, mezi domy. A tak je dobré vyhlédnout si ten jízdní pruh, který vede ve stínu. I když se to nezdá, tak rozdíly teplot mezi tím, zda jste na slunci nebo jste ve stínu, jsou velké. A tímto způsobem můžete prospět i vašemu motoru. Nejenom, že napomůžete k tomu, že vysoká teplota začne klesat,  ale také můžete eliminovat to, že teplota motoru vystoupá na kritickou mez. Ne vždy je ale stín k dispozici, a tak může být na místě popřemýšlet v souvislosti s tím i nad vhodnou trasou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hlídejte otáčky

Toto se týká spíše běžné jízdy, než stání v koloně. V takovém případě je na místě sledovat otáčkoměr a hlídat si otáčky tak, aby jejich hodnota nevedla ke zbytečnému zvyšování teploty. Udržet otáčky na konkrétní hodnotě lze dvěma jednoduchými způsoby. A to jak správným zařazeným stupněm, tak pochopitelně i optimální rychlostí. Nutno však říci, že u moderních vozů a motorů není nijak časté, že by se jednotka během běžné jízdy měla tendence přehřívat. A pokud už ano, patrně půjde o individuální problém, než špatný styl jízdy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem