Odborníci řekli, která německá auta je lepší nekupovat | AutoŽivě

Odborníci řekli, která německá auta je lepší nekupovat

Ačkoliv jsou německá auta pověstná svou spolehlivostí a kvalitou zpracování, existují i výjimky, kterým je lepší se vyhnout.
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz

Některá ze zařazených vozidel jsou starší, ale stále velmi častá, jiná sjížděla z výrobních linek teprve nedávno. Přešlapy se stávají i těm nejlepším v čele s BMW a Mercedesem, které patří obecně k nejuznávanější „nižší luxusní třídě“. O to větší zklamání předvádí jejich auta i vícero generací za sebou. A znalci z Ukr.Media vybrali 5 nejhorších vozů německé výroby.

BMW řady 7

Současná šestá generace patří k nejlepším, ovšem starší vyráběná kolem roku 2000 na tom nebyla nejlépe. Interiér si však i po letech uchovává luxusní nádech a řadu dobrých funkcí, zatímco karoserie vypadá rovněž k světu. Ovšem ve své době jeden z nejluxusnějších vozů je natolik napěchovaný elektronikou a drahými komponenty, že vyžadoval a stále si žádá drahé opravy. Dnes je k mání kolem 100 000 Kč, ale v perfektním stavu může stát více.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 7

BMW řady 1

Jedná se o ojetinu vyráběnou od roku 2005, která je dnes na trhu k dostání i pod 100 tisíc korun. Vskutku starší kousek má stále své kouzlo a na svůj věk nevypadá vůbec špatně. Úskalím však byla nákladná údržba a časté problémy s turbodmychadlem a elektronikou. BMW řady 1 často vyžadovala menší i větší opravy, i když se o ně řidiči maximálně starali.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 1

BMW řady 3

Tato řada je naopak poměrně proslulá svou spolehlivostí, výkonem a dynamickou jízdou, stejně jako dobrou ovladatelností. I díky tomu se dají některé modely pořídit kolem ceny 150 000 Kč, a problémem tentokrát není elektronika. Například motor 335i se proslavil častými opravami turbodmychadla, jehož oprava i výměna patří k nejnákladnějším u dieselových motorů.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 3

Mercedes třídy S

Obecně jde o luxusní modely, ovšem ty kolem roku 2003 se proslavily problémy se složitým elektronickým systémem, z něhož pramení poruchy vzduchového pérování. S cenou kolem 80 000 Kč jde o levnější německé auto, které dnes na silnicích už moc nevídáme.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Mercedes třídy S

Mercedes ML

Prémiový crossover je na silnicích od roku 1997 a zaujal jak luxusním interiérem, tak třeba náhonem na všechna kola s technologií 4Matic. I pozdější modely kolem roku 2005 ale trpěly častými problémy s elektronikou, což si žádalo i dražší opravy. Cenově se přitom Mercedes ML pohybuje kolem 200 000 Kč.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Mercedes ML
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 899 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů