Odborníci řekli, která německá auta je lepší nekupovat

Ačkoliv jsou německá auta pověstná svou spolehlivostí a kvalitou zpracování, existují i výjimky, kterým je lepší se vyhnout.

i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
                   

Některá ze zařazených vozidel jsou starší, ale stále velmi častá, jiná sjížděla z výrobních linek teprve nedávno. Přešlapy se stávají i těm nejlepším v čele s BMW a Mercedesem, které patří obecně k nejuznávanější „nižší luxusní třídě“. O to větší zklamání předvádí jejich auta i vícero generací za sebou. A znalci z Ukr.Media vybrali 5 nejhorších vozů německé výroby.

BMW řady 7

Současná šestá generace patří k nejlepším, ovšem starší vyráběná kolem roku 2000 na tom nebyla nejlépe. Interiér si však i po letech uchovává luxusní nádech a řadu dobrých funkcí, zatímco karoserie vypadá rovněž k světu. Ovšem ve své době jeden z nejluxusnějších vozů je natolik napěchovaný elektronikou a drahými komponenty, že vyžadoval a stále si žádá drahé opravy. Dnes je k mání kolem 100 000 Kč, ale v perfektním stavu může stát více.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 7

BMW řady 1

Jedná se o ojetinu vyráběnou od roku 2005, která je dnes na trhu k dostání i pod 100 tisíc korun. Vskutku starší kousek má stále své kouzlo a na svůj věk nevypadá vůbec špatně. Úskalím však byla nákladná údržba a časté problémy s turbodmychadlem a elektronikou. BMW řady 1 často vyžadovala menší i větší opravy, i když se o ně řidiči maximálně starali.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 1

BMW řady 3

Tato řada je naopak poměrně proslulá svou spolehlivostí, výkonem a dynamickou jízdou, stejně jako dobrou ovladatelností. I díky tomu se dají některé modely pořídit kolem ceny 150 000 Kč, a problémem tentokrát není elektronika. Například motor 335i se proslavil častými opravami turbodmychadla, jehož oprava i výměna patří k nejnákladnějším u dieselových motorů.

iZdroj fotografie: BMW
BMW řady 3

Mercedes třídy S

Obecně jde o luxusní modely, ovšem ty kolem roku 2003 se proslavily problémy se složitým elektronickým systémem, z něhož pramení poruchy vzduchového pérování. S cenou kolem 80 000 Kč jde o levnější německé auto, které dnes na silnicích už moc nevídáme.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Mercedes třídy S

Mercedes ML

Prémiový crossover je na silnicích od roku 1997 a zaujal jak luxusním interiérem, tak třeba náhonem na všechna kola s technologií 4Matic. I pozdější modely kolem roku 2005 ale trpěly častými problémy s elektronikou, což si žádalo i dražší opravy. Cenově se přitom Mercedes ML pohybuje kolem 200 000 Kč.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Mercedes ML
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články