Odborníci se dozvěděli, proč mazaní řidiči vozí v autě rozbitý telefon, mají k tomu dva důvody

                   

Možná jste si už všimli, že v některých vozech mají řidiči v přihrádce položený mobilní telefon, který je viditelně poškozený. Nejčastěji se jedná o smartphone s rozbitým sklem, na kterém je jasně vidět, že jde o přístroj zcela nepoužitelný. Ten mohou nechat klidně ve voze, jelikož takový přístroj zloděje rozhodně lákat nebude.

Logicky se v souvislosti s tím nabízí otázka, proč takový telefon ve voze vlastně mají a proč ho vozí s sebou? Odpovědi jsou hned dvě a jsou celkem prosté. A rozhodně mohou být také zajímavé. Podívejte se na ně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kvůli policii

První důvod, proč někteří vozí ve svém voze rozbitý mobilní telefon, je ten, že ho následně ukáží policii, pokud je zastaví za telefonování za volantem. Takoví řidiči, pokud jsou přistiženi s mobilem u ucha, následně argumentují tím, že nikomu nevolali, jelikož přístroj, který mají ve voze je rozbitý, vypnutý a nefunkční. Zda je tato metoda účinná zda na policisty zabere, to je otázka. To, že ji někteří zkouší, a používají, však svědčí o tom, že je populární a řada lidí věří v její úspěch.

Kvůli pojišťovně

A potom je tu druhý důvod, který už začíná dávat větší smysl. Rozbitý telefon někteří vozí ve svém voze kvůli pojišťovně. Sice jde zcela určitě o pojistný podvod, ale řada lidí se rozhodne to risknout. Svůj rozbitý a nefunkční telefon vozí proto, aby jim ho proplatila pojišťovna. Pokud by došlo k dopravní nehodě, která bude řešena ze strany pojišťovny, tak se řeší nejenom poškození vozu, ale i případné další škody. Na zdraví, stejně jako na věcech, které byly v době jízdy ve voze.

Rozbitý telefon v autě tak někteří vozí právě z toho důvodu, aby v případě nehody mohly tento svůj přístroj nahlásit jako poškozen a dostat od pojišťovny peníze. Přitom ho rozbili sami, jindy a při jiné příležitosti. A současný funkční telefon zůstal v bezpečí jejich kapsy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pojišťovny proti podvodníkům bojují

Pokud byste se rozhodli nápady některých jedinců s rozbitým mobilním telefonem následovat, tak vás musíme upozornit, že pojišťovny mají celé týmy, které se snaží odhalovat pojistné podvody. Pokud k tomu dojde, nejenom že vám škoda nebude proplacena, ale můžete mít i problémy se zákonem. Je tedy otázkou, zda vám něco takového kvůli pár tisícům stojí za to.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články