Odborníci varují: Tyto ojetiny nejsou vhodnou volbou

                   

Vybrat ojetinu je komplikovanější, než se zdá. Když už narazíme na auto, u kterého se nám zdá všechno v pořádku, může dojít k situaci, že tento vůz je na seznamu, který sestavili odborníci z Consumer Reports. Jedná se o médium založené v USA, které v podstatě neustále monitoruje oblast různého spotřebního zboží. Automobily nevyjímaje.

Díky získaným datům tak mohou vznikat různé žebříčky. Jak takové, které doporučují určité vozy, tak tu jsou také žebříčky těch vozů, které nejsou ze strany Consumer Reports doporučovaný. A právě na ty se zaměříme. Možná zde najdete právě to auto, na které jste měli zálusk.

BMW X5

Podle Consumer Reports není model BMW X5 úplně dobrou volbou, pokud máte zálusk na ojetinu vyrobenou před rokem 2014. Podle dostupných údajů si mnoho majitelů stěžovalo na řadu problémů, a to například s klimatizací, s motorem, ale i s celkovou spolehlivostí. Proto není tento vůz z modelové řady od roku 2011 až do roku 2014 příliš doporučovaným autem. I když se samozřejmě závady dají nechat opravit, je třeba myslet na to, že si pořizujete BMW, s čímž souvisí i to, že servis nebo náhradní díly nebudou úplně levné.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Volkswagen Jetta

Na první pohled velmi povedený vůz, který může mnoho lidí zlákat. A to například designem, ale i jízdním komfortem či celkovou praktičností. Dejte si však pozor i na negativa, která jsou v souvislosti s vozem Volkswagen Jetta zmiňována. O jaká se jedná nejčastěji? Je uváděno, že mnoho majitelů starších vozů si stěžují převážně na problémy s tempomatem, s elektronikou jako takovou, ale jsou tu i problémy s odhlučněním, nebo s kvalitou interiéru, hlavně pokud jde o odolnost použitého čalounění.

Audi Q7

Jedna z vlajkových lodí automobilky. Povedené SUV Audi Q7 vypadá na první pohled velmi dominantně a po usednutí dovnitř musí každý cítit onu jistotu bezpečnosti, praktičnosti, ale také pohodlí. A to je všechno pravda. Zvláště potom u modelů s rokem výroby od 2015. Do té doby sice auto také nebylo špatné, ale podle dat Consumer Reports se objevovalo mnoho stížností na kvalitu provedení. Hlavním problém byla celková kvalita karoserie, ale také brzdový systém. To už je komplikace, které může být v silničním provozu životu ohrožující.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Fiat 500

Velmi stylové městské auto, které svým designem skvěle zapadne do jakékoliv větší metropole. Po této stránce nelze tomuto vozu skutečně nic vytknout. Fiat 500 ale není určený jenom na ozdobu, ale bude se v něm také pravidelně jezdit. A z tohoto pohledu už tak skvělou volbou není. Pokud se podíváme na výčet zmíněných problémů, tak zde nejvíce dominují problémy s odpružením, s brzdami, ale i s kvalitou interiéru s odolností čalounění. Objevují se také stížnosti na ne úplně dokonalé jízdní vlastnosti. Největší výtky se týkají modelů z let od 2012 do roku 2015.

Cadillac Escalade

Američané z Consumer Reports zmiňují, že jedním z dalších problémových vozidel může být také model Cadillac Escalade. Hlavně potom generace do roku 2016, který byla spojena s řadou problémů. Ty začínaly už v rámci karoserie, a to jak pokud šlo o její nepříliš dobrou odolnost, tak pokud se mluvilo i o kvalitě laku. Dále byl problém také s převodovkou, ale i s kvalitou interiéru. Postupem času však byly nedokonalosti opravovány a tak mladší ojetiny mají podle statistik problémů o poznání méně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Tesla Model X

Pokud jste se rozhodli pořídit ojetinu, která nebude spalovat naftu ani benzín, tak si možná děláte zálusk na vůz Tesla Model X. V takovém případě má ale Consumer Reports několik výtek, které jsou postaveny právě na datech zákazníků. Pokud se i tady podíváme na to, jaké jsou hlavní problémy, tak obecně dominují stížnosti na ne úplně dokonalé technické provedení vozů, od karoserie, až po vnitřní prvky. Také se objevují stížnosti spojené s častými softwarovými problémy. Zatímco v domovských Spojených státech nemusí být případné řešení problémů až takový problém, tak v Evropě Tesla nijak velké zastoupení nemá, což by mohlo případné řešení problémů zbytečně komplikovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články