Odborníci vybrali levné motory, které ujedou bez problému půl milionu kilometrů

Spolehlivé motory, které vydrží v pořádku a funkční dlouhou dobu, jsou nejspíše snem každého motoristy hledajícího pro sebe ideální vůz.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Prověřené motory, které nezpůsobují problémy

Existují typy motorů, které byly časem a mnoha uživateli prověřeny jako velmi spolehlivé a nezpůsobující při správném běžném používání jakékoli problémy. Kromě toho jsou velmi příznivé pořizovací cenou. Navzdory skutečnosti, že jde o seznam sestavený německými experty z firmy Dekra se zde vyskytuje pouze jeden německý zástupce. Většina těchto motorů je použita v cenově široce dostupných modelech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ovšem tyto motory jsou vyrobeny s velmi dobrými a zcela charakteristickými vlastnostmi, které je jasně odlišují od zbytku. Právě tyto vozy umí za přijatelnou cenu velmi mile překvapit svou neotřesitelnou spolehlivostí a funkčností. Samozřejmostí je ovšem správná péče o skutečnost, že s ním řidič neprovádí žádné vylomeniny. Takové kousky ostatně nemusí přežít ani mnohem extrémnější a dražší modely vozů.

Seznam sedmi spolehlivých

Takže jaké jsou motory, které naprosto tvrdohlavě plní svoje jízdní a výkonové povinnosti po mnoho tisíc kilometrů? Na prvním místě tu máme Renaulta K4M, což je čtyřválcový motor patřící do rodiny vytvářené již od poloviny 90. Let. Za ním přichází Hyundаi / Kiа G4FА / G4FС a za ní Chevrolet B15D2 z rodiny americké automobilky Chevrolet založené roku 1911 pány Louisem Chevroletem a Williamem Durantem v Detroitu v Michiganu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pánové se o sedm let později stali součástí General Motors a v Severní Americe produkuje jejich značka širokou škálu od osobních aut po nákladní vozy. Následuje Honda R20A, která se prvně objevila v roce 2006 v Hondě Civic. V těsné blízkosti je následovaná Toyotou 2AR-FE a Pеugеоtem / Сitrоёnem TU5JP4. Vidíte tedy, že jde o pestrou skupinku, ze které si nejspíše vybere každý, kdo chce něco opravdu spolehlivého.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem