Odborníci vybrali levné motory, které ujedou bez problému půl milionu kilometrů

Spolehlivé motory, které vydrží v pořádku a funkční dlouhou dobu, jsou nejspíše snem každého motoristy hledajícího pro sebe ideální vůz.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Prověřené motory, které nezpůsobují problémy

Existují typy motorů, které byly časem a mnoha uživateli prověřeny jako velmi spolehlivé a nezpůsobující při správném běžném používání jakékoli problémy. Kromě toho jsou velmi příznivé pořizovací cenou. Navzdory skutečnosti, že jde o seznam sestavený německými experty z firmy Dekra se zde vyskytuje pouze jeden německý zástupce. Většina těchto motorů je použita v cenově široce dostupných modelech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ovšem tyto motory jsou vyrobeny s velmi dobrými a zcela charakteristickými vlastnostmi, které je jasně odlišují od zbytku. Právě tyto vozy umí za přijatelnou cenu velmi mile překvapit svou neotřesitelnou spolehlivostí a funkčností. Samozřejmostí je ovšem správná péče o skutečnost, že s ním řidič neprovádí žádné vylomeniny. Takové kousky ostatně nemusí přežít ani mnohem extrémnější a dražší modely vozů.

Seznam sedmi spolehlivých

Takže jaké jsou motory, které naprosto tvrdohlavě plní svoje jízdní a výkonové povinnosti po mnoho tisíc kilometrů? Na prvním místě tu máme Renaulta K4M, což je čtyřválcový motor patřící do rodiny vytvářené již od poloviny 90. Let. Za ním přichází Hyundаi / Kiа G4FА / G4FС a za ní Chevrolet B15D2 z rodiny americké automobilky Chevrolet založené roku 1911 pány Louisem Chevroletem a Williamem Durantem v Detroitu v Michiganu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pánové se o sedm let později stali součástí General Motors a v Severní Americe produkuje jejich značka širokou škálu od osobních aut po nákladní vozy. Následuje Honda R20A, která se prvně objevila v roce 2006 v Hondě Civic. V těsné blízkosti je následovaná Toyotou 2AR-FE a Pеugеоtem / Сitrоёnem TU5JP4. Vidíte tedy, že jde o pestrou skupinku, ze které si nejspíše vybere každý, kdo chce něco opravdu spolehlivého.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články