Odborníci zjistili, jaké barvy aut se kradou nejvíce. Výrazné odstíny jsou bezpečné

                   

Při výběru nového nebo ojetého vozu se můžeme zaměřit na celou řadu parametrů. Zajímá nás značka, model, stejně jako výbava, motorizace a výkon, nebo v případě ojetiny i počet najetých kilometrů a technický stav. Dále mnohé z nás, hlavně potom ženy, zajímá i barva. Tu není radno podceňovat nejenom z estetického hlediska, ale ještě z jednoho důvodu.

Barva má vliv i na riziko krádeže vozu

O tom, jaké auto zloději ukradnou, rozhoduje celá řada věcí. A jednou z takových je rozhodně i to, jakou barvu daný automobil má. Pokud koupíte automobil ve správné barvě, tak tím výrazně snižujete riziko toho, že vám ho nějaký nenechavec odcizí. A jaké barvy jsou podle odborníků, kteří zkoumali odcizené vozy, těmi nejlepšími? Možná vás to překvapí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Výrazné barvy jsou nejlepší

Pokud chcete snížit riziko toho, že bude váš vůz odcizen, je na místě koupit ho ve správném odstínu. Nejlepšími barvami jsou v tomto případě výraznější zelená, jasná červená, ale třeba i netradiční hnědá. Taková auta nejsou zase až tak běžná a tak zloději nechtějí riskovat, že budou s ukradeným vozem snadno identifikováni. A to ať už se jedná o svědky, policii, nebo se jedná třeba o případné pouliční kamery.

Pozor na neutrální barvy

Naopak rizikem mohou být v případě krádeže zcela běžné a neutrální barvy. Takové budou lákat zloděje nejvíce, jelikož se s nimi snadno ztratí mezi ostatními auty na silnici. Mezi takové barvy patří třeba černá, stejně jako bílá, nebo i stříbrná. Takových aut je mnoho a tak je jasné, že žádné takové vaši pozornost neupoutá.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Nebojte se si auto vyzdobit

Dobrou možnou ochranou proti krádeži je individuální výzdoba auta. Mohou to být třeba různé samolepky, ať už se týkají čehokoliv. Dát tak najevo třeba vaše názory nebo vaše koníčky, a zároveň na voze vznikne jasný identifikační prvek. I toto je cesta jak zajistit, aby se případný zloděj vašemu vozu raději vyhnul.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články