Odstranit škrábance z čelního skla pomohou věci z vaší kuchyně

                   

Čelní sklo je pravidelným provozem neustále poškozováno a dříve nebo později na něm začneme pozorovat více či méně výrazné škrábance. Bojovat proti jejich vzniku nemá cenu, jelikož je to velmi komplikované. Objeví se vlivem odlétajících kamínků, písku ve vzduchu, nebo je může způsobit také stírání stěračů, takzvaně na sucho. Co ale dělat, pokud na skle tyto škrábance nechceme? Pomohou jednoduché domácí metody. Podívejte se na ty nejzajímavější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zubní pasta

Nejenom, že vám slouží na čištění zubů, ale může vám velmi dobře posloužit také na škrábance na čelním skle. Použití je extrémně jednoduché. Základem je dokonale umýt a usušit sklo. Potom na něj naneste zubní pastu, kterou roztírejte krouživými pohyby buď hadříkem, nebo měkkou houbičkou. Tímto způsobem lze odstranit drobné povrchové škrábance. Potom pastu setřete suchým hadříkem a sklo znovu důkladně omyjte.

Hořčice a ocet

Velmi netradiční kombinace, která však také dobře funguje. Místo klasické hořčice však použijte hořčičný prášek, který smíchejte s octem. A to tak, aby vznikla jemná pasta připomínající konzistenci zubní pasty. Potom už je samotný postup velmi jednoduchý, jelikož i tady stačí směs jenom aplikovat na jednotlivá místa na skle a tak dokonale a také šetrně odstranit poškrábání. Následně opět stačí danou vrstvu jednoduše setřít a potom sklo opět důkladně omýt a vyleštit, aby bylo dokonale čisté.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Speciální pasty

Dnes na trhu najdete i speciální pasty, které jsou určené právě na odstraňování škrábanců. Běžně se používají hlavně na karoserii, ale jsou i takové, které lze využít i na čelní sklo. Tyto koupené produkty mají výhodu v tom, že jsou svým složením určeny přesně na řešení těch problémů, které vás trápí. Mají ale i své nevýhody. Výše uvedené věci najdete ve své kuchyni a nestojí vás skoro nic. U těchto past je třeba vyrazit do specializovaného obchodu a v některých případech bude nutné zaplatit i nemalou sumu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články