Opilý řidič v BMW způsobil obrovskou dopravní nehodu, která vyvolává mnoho otázek, pro koho je opravdu řidičský průkaz

Mladý 20letý opilý řidič osobního automobilu značky BMW narazil do stromu a způsobil vážnou dopravní nehodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak už to tak bývá, mladí řidiči jsou nezkušení a pořádně ani neví, co jejich auto dokáže, zvláště v případě, že mají nějaké novější a silnější vozidlo. Nespočet nehod každý rok zaviní právě jejich nezkušenost a častou roli v tomto případě hraje i alkohol, který mladíky nabudí, a ti si pak myslí, že jsou páni silnic.

Svou významnou roli při nehodě sehrál i alkohol

Mladý řidič BMW narazil na rovné silnici do stromu. Kromě sebe zranil i další osoby v autě, které musely být po lékařském ošetření převezeny do nemocnice. V automobilu sedělo 6 lidí ve věku od 18 do 20 let. Nejhůře je na tom dívka, která po nárazu vyletěla z auta a utrpěla vážná zranění. Policisté při dechové zkoušce dvacetiletého řidiče zjistili přítomnost alkoholu v těle.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co na to ostatní řidiči?

Nehodu okomentovala spousta odborníků, kteří silnými slovy rozhodně nešetřili. Někteří tvrdí, že řidičský průkaz není pro každého, a věková hranice by se měla z 18 let zvýšit alespoň na 21. Jiní si zase stojí za názorem, že je jedno jestli má člověk 18 nebo 21 let, pořád přemýšlí skoro stejně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak tedy zabránit podobným nehodám?

Posunutí věkové hranice nejspíš nebude příliš efektivní, protože celá řada řidičů i ve věku 30 nebo 40 let způsobuje úplně nesmyslné nehody. Zároveň ani během autoškoly komisař nebo instruktor přesně nedokáže odhadnout, jestli daný člověk bude v budoucnu dobrý nebo špatný řidič. Ve skutečnosti je proto zjištěno jenom malé procento těch, kteří nejsou vhodní pro vydání řidičského průkazu.

Zdroj: Interia

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články