Malou prasklinu na čelním skle můžete opravit samostatně. Není potřeba měnit celé sklo

Při jízdě autem může nastat situace, že vletí kamínek do vašeho skla a udělá prasklinku. Naštěstí si můžete čelní sklo opravit a nemusíte ho celé měnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při jízdě s autem mohou nastat i situace, které zkrátka nemůžete ovlivnit. I přesto, že budete velice dobrý řidič, se vám mohou stát nepříjemné události, které se nestanou vaší vinou. Příkladem mohou být kamínky, kterých je na silnici hodně. Ty umí velice rychle vletět do čelního skla a udělat prasklinu. Nejčastěji k této události dojde v momentě, kdy se kamínek odrazí od kol vozidla, jež jede před vámi.

Profesionální ochrana čelního skla

Nelze ovlivnit to, že se kamínek odrazí od kol auta, které jede před vámi. To, co lze ovlivnit, je ochrana před těmito kamínky. Zároveň můžete snížit riziko vzniku těchto nepříjemných situací. Pro některé je horší zprávou ta, že ochrana před prasklinami a škrábanci je vcelku drahá finanční záležitost. Kdykoliv si můžete nechat namontovat bezpečnostní fólii pro ochranu autoskla. Tato fólie má i několik dalších pozitivních vlastností. Jedná se o bezbarvou fólii, která nebrání ve výhledu z vozidla.

iZdroj fotografie: Pixabay

Montáž provádí pouze specialisté a musí splňovat všechny potřebné bezpečnostní certifikáty. Mezi její další výhody, které ocení hlavně řidiči, patří například odpuzování vody a urychlení jejího stékání při dešti nebo sněhu. Bezpečnostní fólie také umí snížit prostupnost slunečního tepla a záření. Díky tomu chrání všechny cestující před UV zářením, které není příliš zdravé. Doba montáže trvá přibližně 40 minut a při poškození ji lze snadno vyměnit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oprava praskliny na čelním skle

Jestliže nastane situace, že na vašem čelním skle vznikne prasklina, nemusíte sklo ihned měnit. Můžete si ušetřit několik tisíc a také čas vynaložený na shánění servisu. Pokud se jedná o drobné odštípnutí, můžete si tuto vadu opravit samostatně. Při prasklině na čelním skle je nutné jednat hned, aby se nerozšířila. K opravě se nejčastěji používá speciální pryskyřice. Ta prasklinu zacelí a zabrání jejímu rozšiřování. Tyto opravné sady fungují velmi efektivně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Před opravou je nutné místo důkladně očistit. Poté se odsaje tlak z praskliny a nahradí se pryskyřicí. Tento použitý materiál vytvrdne na slunci nebo pod UV lampou. Nakonec je potřeba odstranit zbytky pryskyřice. Po dokončení celé opravy téměř není poznat původní vada na skle. Automobilový bloger Michał Michu“ Jesionowski se rozhodl natočit instruktážní video. V něm ukazuje a popisuje celý proces opravy.

Zdroj: Miłośnicy czterech kółek – zrób to sam

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články