Opuštěný hangár skrýval unikátní tajemství. Hromadu vozů ze Sovětského svazu

                   

Že se najde stará garáž, kde se nachází jeden exemplář zajímavého vozu, to není až tak nic neobvyklého. Když se ale podaří najít velký sklad, lépe řečeno hangár, kde počet nalezených aut atakuje hranici 150, to už je skutečnou raritou. A přesně toto se nyní najít povedlo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: HangarFinds.com

Unikátní sovětské vozy

Nejenom, že stará budova ukrývá kolem 150 vozů, které dnes na silnicích skutečně nepotkáte. Raritou je také to, že se jedná o vozy ze Sovětského svazu. Ty jsou dnes poměrně ceněným sběratelským artiklem a tak je jasné, že tento nález má i zajímavou hodnotu. A nutno říci, že krom klasických a poměrně známých aut se zde našly i poměrně raritní kousky.

Co hangár ukrýval?

Pojďme být konkrétní a podívejme se, co vše daný hangár ukrýval a jaké zajímavé kousky zde byly k vidění. Začneme tím, co ještě mnozí dobře pamatujeme z našich silnic. A to vozy jako Žigulík, nebo Moskvič. Dále se v útrobách této budovy nacházely i populární vozy Volha. Řada aut je raritních i v tom, že se s nimi téměř nejezdilo, což je patrné na stavu najetých kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: HangarFinds.com

Když půjdeme po dalších nálezech, tak nesmíme opomenout třeba automobil GAZ-14, model Lada Riva, který má řízení na pravé straně, dále třeba lékařský vůz s označením RAF-2203, nebo automobil Moskvich-408P. Poměrně unikátní raritou je také mikrobus ZIL-118K, který využíval Brežněv. Unikátem je fakt, že těchto vozidel se dohromady vyrobilo jenom dvacet.

V různém technickém stavu

Vzhledem k době, po kterou zde byly ukryty a po kterou se o ně nikdo nestaral, je třeba počítat také s tím, že vozy jsou v různém technickém stavu. O některých se dá říci, že už se jedná spíše o vraky minimální hodnoty. U jiných je ale vidět odolnost, a tak po odstranění vrstvy prachu a základní renovaci by se mohlo jednat o vozy, které si ještě dokážou najít svého majitele, který jimi pochopitelně rozšíří svou sbírku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články