Originální nebo šílené polepy aut? Rozhodněte sami v naší fotogalerii zde:

                   

Realizace a návrh podle vašich představ

Jsou specializované firmy, které se zabývají originálním návrhem a realizací polepů aut. Vždy je v tomto oboru brán ohled na kvalitu a požadovanou cenu. Polepit a tím individualizovat svůj vůz od ostatních můžete za pár stovek, ale také za desetitisíce. U polepů ale platí pravidlo: nešetřit! K výrobě polepů se používají značkové nebo levnější fólie. Výběrem tak ovlivníte nejen výsledný efekt, ale také cenu.

Polepit si můžete i skla

Kromě polepů karoserie si můžete nechat udělat originální nápis, znak či jiný motiv na zadní sklo automobilu, včetně možnosti využití speciální fólie, která zamezuje výhled ze zadního okna. Pro tyto účely se musí používat homologovaná fólie pro Českou republiku i celou EU, takzvanou One Way Vision.

Částečné polepy automobilů

Pokud si chcete ozvláštnit vůz jen zčásti, můžete použít buď polepy řezanou grafikou, pásy nebo polepením celé jedné části karoserie, třeba přední karoserie.

Wrapování

Wrapování, neboli celoplošné polepy aut, jsou moderní u tunerů nebo u firemních automobilů. Při celoplošném lepení se musí odstranit veškeré lišty, kliky dveří, v některých případech také světlomety apod. Na očištěné a odmaštěné vozidlo se aplikuje fólie, která je vyrobena přesně podle vašeho typu vozu, kvůli záhybům karoserie apod.

Výhody polepů automobilů

Ať už si necháváte polepit část vozu nebo oblékáte vůz do zbrusu nového kabátu, získáte ochranu laku před UV zářením a proti drobným poškozením vozu, například odštípnutím laku od štěrku či odření od kartáčů v myčce.

Výhody drahých fólií

  • vynikají vysokou odolností vůči poškození
  • zajišťují dlouho barevnou stálost, obvykle v horizontu sedmi až deseti let

Výhody levných fólií

  • nízká pořizovací cena
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice