Zabouchnuté auto s klíči uvnitř lze otevřít pomocí obyčejné tkaničky od bot

Snad každému se povedlo zabouchnout si v autě klíče. Není to neobvyklá věc, ale našli jsme neobvyklý způsob, jak se do auta dostat, aniž byste museli volat odbornou pomoc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K otevření stačí klasická tkanička od boty. Tento trik ale nezabírá na každé auto, otevřete s ním spíše starší modely. Podle videa stačí jen uvázat očko na tkaničce, zasunout ji za dveře, zachytit okem západku a zatáhnout. A to je celé, můžete do auta! Nezapomínejte, že tento trik byste měli zkoušet pouze na svém autě, nikoli na cizím. Zloději by si i tak vzali inspiraci.

Na vázání uzlů nemusíte být profesionál

Na internetu najdete několik videí, kde lidi ukazují, jak se snadno dostat do auta pomocí tkaničky. Tuto metodu použijte jen v případě nouze, rozhodně si nezahrávejte s tím, že naschvál necháte klíčky uvnitř auta – na nové modely aut tento trik neplatí a na otevření byste si museli zavolat odbornou pomoc. Nové vozy mají vychytané bezpečností funkce. I tak je ale dobré mít doma nebo po ruce náhradní klíče, kterými si odemknete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě tkaničky ale existuje ještě několik způsobů, jak se dostat do auta, aniž byste si musel rozbít například okénko. Oprava by vyšla na několik tisíc, takže je lepší vymyslet metodu, u které nedojde k poškození vozidla. Mezi nástroje, které budete potřebovat, patří pravítko nebo tenisový míček. Musíte ale zohlednit značku i model automobilu a samotného zámku.

Smyčka z vlasce nebo pravítko mohou pomoci

Pravítko zvládne odemknout většinu vozů, stačí vytáhnout těsnění poblíž zámku a pravítko vložit. Je to metoda, která je hodně podobná té s drátem, ale je tu rozdíl v tlaku na tah, který je prováděn právě pomocí pravítka. Moderní auta ale neotevřete, protože jsou před těmito triky chráněná. Pomocí drátu je otevření auta jednoduché, určitě jste tento trik viděli několikrát v televizi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stačí šroubovák, kousek drátu a pilník na nehty. Pokud nemáte po ruce drát, stačí předmět jako je pletací jehla a malá svařovací elektroda. I tady musíte vytáhnou těsnění okna – to můžete udělat pomocí šroubováku nebo pilníku. Na konci drátu ho ohněte a vložte háček do mezery. Pamatujte na to, že drát by měl být dostatečně pevný, aby se neohnul. Až najdete zámek auta, posuňte drát doleva. Musíte cítit tah mechanismu na dveřích a zvednout ho taháním za drát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články