Pandemie koronaviru ukázala, v jak špinavých vozech jezdíme

                   

V souvislosti s pandemií koronaviru, tedy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19 se objevila celá řada bezpečnostních doporučení. A ta se týkají i jízdy ve voze. Ponechme stranou doporučení, které se u nás týkalo až nesmyslného nošení roušek, a zaměřme se na něco jiného. Na fakt, že koronavirus se může přenášet i dotykem.

Tedy abychom byli konkrétní – virus může přežívat na některých površích. Těch se dotkneme a přeneseme ho na ruku. Tou si následně sáhneme na obličej a už je tu riziko nákazy. V souvislosti s tím bylo vydáno několik rad, aby lidé pečovali o interiér svého auta a pokud to je možné měli by ho po použití otírat, nejlépe dezinfekčním prostředkem.

Žena to zkusila a ukázala fotky

Žena dala na doporučení a rozhodla se, že interiér svého vozu vydezinfikuje. Tedy alespoň volant, páčky pod volantem a další mechanické prvky, na které během jízdy sahala. Použila k tomu obyčejný hadřík a trochu tekuté dezinfekce. A nestačila se divit. Dokonce si musela vše vyfotit a fotografie ukázat.

Ohromné množství nečistot

Původně bílý hadřík se po použití změnil na černý, nepoužitelný hadr. Kde se ona špína vzala? Jenom na těch pár věcech, které žena otřela. Tedy na volantu, páčkách, mechanických tlačítkách a na řadicí páce. Všude tam se rozhodla odstranit případné viry, ale ve skutečnosti dospěla k šokujícímu závěru. Jezdí v mnohem špinavějším voze, než si doposud myslela.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Facebook

Většina je na tom stejně

Fotografie z úklidu svého vozu ukázala na sociální síti. Příspěvek se dočkal jak mnoha sdílení, tak i mnoha komentářů. A řada z nich popisovala to stejné. Ve snaze snížit riziko nemoci COVID-19 se lidé rozhodli alespoň trochu otřít interiér svého vozu a přišli na to, že jezdí v ohromně špinavém voze. I jejich výsledky byly podobné, pokud šlo o zbarvení hadříku.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Facebook

Co je větší riziko?

Současná pandemie koronaviru ukázala, jak velkému nebezpeční se můžeme v autě vystavovat. Nemáme na mysli viry způsobující nemoc COVID-19, ale máme na mysli řadu jiných virů, bakterií, choroboplodných zárodků a kdo ví, čeho všeho. Toto je neustále v kontaktu s našimi končetinami, kterými si následně saháme do obličeje. Je to nebezpečné, je to nechutné a je to až překvapivé. Také jste si do poslední chvíle mysleli, že jezdíte v čistém voze, a potom jste vzali hadřík ve snaze odstranit viry a byli jste překvapeni tím, kolik špíny se na běžných částech nachází?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články