Pat a Mat se nemají vůbec za co stydět, tihle mistři na křižovatce je hravě překonají. Video, u kterého se nelze nesmát

Některé situace na silnicích vás rozesmějí spolehlivěji, než by to dokázali Pat a Mat. Když navíc za volantem možná zrovna sedí oni dva. Tohle video si nenechte ujít.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Video, u kterého jsem málem vyprsknul smíchy kávu, kterou jste si po celém dni konečně dopřál si automaticky ukládám s tím, že se o něj budu chtít podělit s vámi. Jako první jsem jej ale přeposlal člověku zcela mimo obor, pro něhož je hybrid postava ze scifi, nikoli Prius. Za pár minut mi přišla řada smajlíků s dovětkem „ještě jim tam mohl připlout remorkér“. Ano, to sedí. Tohle si nenechte ujít, Pat a Mat jsou proti nim dvojice jaderných inženýrů.

Nastala „zapeklitá“ situace

A jsem za to video v podstatě rád. Situace kolem nás není jednoduchá a v záplavě všech těch negativních a krize oznamujících zpráv je něco podobného vcelku osvěžující záležitostí. Zejména pokud to je záznam z palubní kamery a nic než realita. Tím víc se člověk musí smát. Navíc v okamžiku, kdy už si myslíte že je to celé hotové a konečně vyřešené, se začnete smát znovu. Přesně, jak poznamenala moje partnerka – ještě jim tam mohl zleva připlout remorkér.

Zkrátka, když se sejde specifická kombinace povah a netolerance, korunovaná absolutní neschopností vypořádat se se situací na křižovatce, nemůže to asi dopadnout jinak. Že to ve finále vypadá jako nový díl s názvem „Pat a Mat se naklonovali a řídí auta“ je už podružné. Jedni popeláři potřebují vyjet z úzké ulice v zástavbě, a provoz na přilehlé silnici se kompletně zhroutí. Přitom kdyby jeden z nich jen trochu couvnul a uvolnil tu situaci, nemá kamera co natáčet.

Tetrisu na křižovatce chyběla tolerance

A to bych si asi z tohoto „Tetris“ spektáklu vzal jako hlavní ponaučení a hlavní zprávu. Někdy opravdu stačí strašně málo. Nemusí být velkých gest, nemusí být velkých slov. Stačí jen upozadit svoje ego, zařadit někdy zpátečku (reálnou i v přeneseném slova smyslu), uvědomit si, že tolerance je to, co pomáhá světu a intolerance činí pravý opak. Pokud dáme té první šanci, dočkáme se často věcí, o nichž jsme si ani netroufali snít. Nezapomeňte – stačí opravdu málo… Přejeme hodně šťastných a tolerance plných kilometrů!

Stala se vám někdy podobná situace s takovou netolerancí?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články