Pekelný Hennessey Exorcist: Co nabízí upravené Camaro?

                   

Extrémní motor pro závodní tratě

Úpravce sportovně laděných vozů Hennessey se pokusil přeladit sériově vyráběné Camaro ZL1 do nezkrotného živlu, které se díky své nejvýkonnější a nejrychlejší verzi jevilo jako nejlepší auto, seslané od samého ďábla. Je naprosto skvělé, že se v Hennessey rozhodli použít pro vznik Exortistu právě Camaro, které zažívalo v šedesátých letech zlatou éru svého závodního supersportu, drtícího každého závodníka na trati.

Camaro už v použité nejsilnější verzi disponuje úctyhodných 478 kW, čítající 650 koňských sil. Nadzemská síla, seslaná samotným ďáblem pak tiše podřimuje v novém Exortistu, který disponuje neuvěřitelnými 746 kW a pod kapotou čeká na sešlápnutí pedálu rovných 1 000 koňských sil.

Toto nezkrotné číslo samozřejmě nevzniklo jen tak. Změna byla dosažena díky použitému silnějšímu kompresoru, palivového čerpadla a chlazení. Přeplňovač v tomto systému pak pracuje pod tlakem 14 psi. Jiné jsou samozřejmě hlavy a vačky.  Nové je i sání a výfukový systém.

Na zadní kola posílá motor točivý moment 1 310 N.m., ovládaný šestistupňovým manuálem, potažmo desetistupňovým automatem. Z rychlení z nuly na 96 km/h zvládne za 3 sekundy. Dopřejte svému ďábelskému miláčkovi super závodní dragsterové gumy a čtvrt míli pokoříte na závodním okruhu za pouhých deset sekund!

Mazlíček pro cestu do práce i na závodní tratě

Výrobce se nechal slyšet, že Exorcista není pouhým závodníkem na čtvrt míle. Je to super svalnaté auto, které je šťastné jak na silnici, tak na závodních tratích, na kterých bude se svým jezdcem pravidelně usilovat o první příčky na stupních vítězů. Není divu, že k vozu si od výrobce můžete zakoupit jak super závodní gumy, tak pneumatiky pro běžný provoz na silnici.

Pořídit si tento super sportovní stroj můžete v přepočtu za 1 375 000 korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články