Jak to vypadá, když v servisu pomáhá pes? Podívejte se sami

Pes v autoservisu
                   

Pes je nejlepší přítel člověka, o tom žádná …věrné zvíře svého pána nikdy nezradí, snaží se mu být neustále nablízku, a klidně za něj položí život. V jednom ruském autoservisu tak dokonce pes pomáhá svému páníčkovi s prací. Jak? Nosí na sobě speciálně upravený oblek s kapsami po stranách, v nichž jsou umístěny klíče, případně i jiné nástroje. Tenhle malý pomocník je rozhodně roztomilý a užitečný – nářadí se nikde neválí a je vždy po ruce, což mechanikovi práci do jisté míry usnadňuje.

Jenomže to má i stinnou stránku – pes v autoservisu? Ve špinavém a takto malému tvorovi nebezpečném prostředí? Je to podobné, jako by na sobě mělo oblek s nářadím 3 – 5leté dítě. Jasně, možná trochu přeháním …ale i přesto se přikláním spíše k obavám, že může na psa něco spadnout, nebo že mu dlouhodobé nošení větší zátěže pokřiví páteř. Už samotný oblek pro něj jistě není moc příjemný – spousta lidí sice své psy obléká, ale v drtivé většině případů dočasně, a pouze v zimě.

Fotografie psa-pomocníka pochází odkudsi z Ruska, kde si zrovna s ochranou zvířat hlavu nedělají. Můžeme jenom doufat, že není zátěž příliš velká a nezpůsobí psíkovi do budoucna problémy.

Mohlo by vás zajímat: Kolik můžete ročně ušetřit za palivo se správnými pneumatikami?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články