Pneumatiky Nokian Tyres: Vyzkoušejte finskou kvalitu

Firma Nokian Tyres je po právu uznávaná především jako přední specialista na výrobu zimních pneumatik. Není se čemu divit, finský výrobce je vzhledem k sídlu ve finském městečku Nokia nejseverněji umístěným výrobcem pneu na světě. Nokian Tyres však vyrábí i spolehlivé letní a celoroční pneumatiky. To mimo jiné dokazují i výborné výsledky v nezávislých testech.

                   

Specialista (nejen) na zimní pneumatiky

Finská společnost Nokian Tyres je ve výrobě zimních pneu právem považována za prémiového výrobce. Nicméně dnes už i letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres dosahují výborných výsledků v nezávislých testech pneumatik.

Náhled do historie Nokian Tyres

Začátky firmy Nokian Tyres se datují do roku 1898, kdy vznikla společnost na výrobu gumárenských produktů Suomen Gummitehdas Oy. První pneumatiky pro bicykl byly vyrobeny v roce 1925 a první pneumatiky pro automobil už v roce 1932.

V roce 1934 pak Nokian Tyres vyrábí vůbec první zimní nákladní pneumatiku na světě a v roce 1936 přišly na svět první osobní zimní pneumatiky s názvem Hakkapeliitta Snow.

V roce 1934 vznikla pod značkou Nokian Tyres vůbec první zimní pneumatika pro nákladní vozy. O dva roky později, v roce 1936, se zrodila legendární řada osobních zimních pneumatik s názvem Hakkapeliitta Snow.

V roce 1959 proniká Nokian Tyres na švédský trh díky založení obchodní společnosti Finska Gummi AB, která později změní název na Nokian Däck AB.

Mezi lety 1967 a 1988 byla výroba pneu Nokian úzce spojena také s výrobcem mobilních telefonů Nokia. V roce 1988 se však jejich cesty definitivně rozdělily a vznikla samostatná společnost Nokian Tyres Limited.

Letní pneu Nokian Tyres Wetproof: Dokonalé obutí do mokrých podmínek

Letní pneumatiky Nokian Wetproof poskytují nekompromisní bezpečnost a výkon jak na mokrém, tak na suchém povrchu a zároveň nabízejí solidní úsporu paliva. Na mokré silnici se s nimi budete cítit jako ryba ve vodě. Jejich propracovaný dezén vám zajistí také vynikající ochranu proti aquaplaningu.

i

Díky inovativní směsi pryže Dynamic Grip mají pneumatiky výrazně lepší přilnavost a odolnost proti opotřebení ve srovnání s předchozími generacemi. Dezénu pneumatiky dominují tři hlavní žebra, která výrazně zlepšují reakce při prudkých změnách směru a při jízdě ve vysoké rychlosti.

Díky široké škále velikostí pro disky od 14″ do 20″ lze pneumatiky Nokian Tyres Wetproof použít na různé typy vozidel, včetně kompaktních aut, střední třídy a luxusních vozů. Mezi nejoblíbenější velikosti patří například 205/55 R16, 215/55 R16 a 215/50 R17.

Letní pneu Nokian Tyres Powerproof: Sešlápněte plynový pedál až na podlahu

Letní pneumatiky Nokian Tyres Powerproof osloví řidiče, kteří si oblíbili rychlou jízdu a jezdí na hranici možností svého vozu. Díky speciálnímu vzorku s dvěma bezpečnostními zónami jsou schopny zvládat změny teplot a odolat i silnému dešti.

i

Inovativní směs pryže s názvem Dynamic Grip zlepšuje přilnavost a odolnost pneumatik proti opotřebení. Dominantou dezénu jsou tři hlavní žebra, která pomáhají k lepším reakcím v zatáčkách, a to i ve vysokých rychlostech.

Pneumatiky jsou dostupné ve variantách pro ráfky o velikostech od 17 do 20 palců, což znamená, že jsou ideální pro sportovní vozy. Většina rozměrů je konstruována vysoké rychlosti, a to až do 300 km/h. Nejprodávanější varianty jsou 225/45 R17, 225/40 R18 a 235/35 R19.

Dezén Nokian Tyres Powerproof je dostupný v různých velikostech pro disky od 17 do 20 palců. Většina těchto rozměrů je navržena tak, aby zvládla vysoké rychlosti až 300 km/h. Mezi nejpopulárnější patří rozměry 225/45 R17, 225/40 R18 a 235/35 R19.

Celoročky Nokian Tyres Seasonproof: Bezpečné svezení v zimě i v létě

Oblíbené celoroční pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof díky velikostem pro disky od 14″ do 19″ osloví široké spektrum řidičů hledajících spolehlivé obutí pro celoroční použití. Mezi hlavní benefity těchto finských pneumatik patří nejen krátká brzdná dráha na mokru, ale i perfektní záběr na sněhu.

i

Pneumatiky využívají inovativní technologii Season Sense, která vytváří kompaktní síť vzájemně propojených kanálků. Tyto kanálky účinně odvádějí vodu, bahno a sněhovou břečku ze středu pneumatiky. Díky této konstrukci je zajištěna vynikající přilnavost za všech povětrnostních podmínek.

Tyto pneumatiky jsou k dispozici nejen v běžných velikostech, jako jsou 195/55 R16 a 225/55 R17, ale také ve větších rozměrech, jako jsou 225/45 R18 a 225/40 R19. Díky této široké nabídce jsou vhodné pro vozy nižší střední třídy a také pro prémiové automobily.

Zimní pneu Nokian Tyres WR Snowproof: Jízda na sněhu pod kontrolou

Pokud hledáte zimní obutí, které poskytuje 100% bezpečnost i v nejextrémnějších zimních podmínkách, pak jsou zimní pneumatiky Nokian WR Snowproof ideální volbou. Dezén těchto pneumatik zvládá výborně zvládá ledovou, zasněženou i mokrou vozovku.

i

Speciální směs Alpine Grip vám poskytne stabilitu v každé zatáčce, protože dezén pneumatiky se pevně drží povrchu i při nízkých teplotách. Detailně propracované drážky jsou důležitou součástí vzorku, které rychle odvádějí vodu a rozbředlý sníh.

Dezén Nokian Tyres WR Snowproof se vyrábí v mnoha variantách o průměru od 14″ do 20″. Nejčastěji se však prodává ve velikostech 185/65 R15, 215/60 R17 a 205/55 R16.

Kde koupit pneumatiky Nokian Tyres?

Pneumatiky Nokian Tyres pro osobní vozy všech kategorií, stejně jako dodávkové pneumatiky, jsou dostupné u respektovaných pneuservisů, některých autoservisů a dalších prodejců pneumatik. Můžete si také pohodlně vybrat správný dezén a rozměr pneumatiky z pohodlí domova. Velký výběr pneumatik, včetně oblíbené finské značky Nokian Tyres, je k dispozici na e-shopu Pneuboss.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články