Podívejte se, co se stane, když se na dálnici vylije 12 tun tekuté čokolády! Tohle vás pobaví

                   

Čokoláda je pro mnoho lidí doslova posedlost a například čokoládová pizza je posledním hitem supermarketových mrazáků. Když se ale podíváte, co se s čokoládou stalo na jedné polské dálnici, uvidíte naprostou tragédii. Tahač, který byl ve středu na cestě mezi Varšavou a Poznaní, se převrátil a podle New York Times se na všechny 4 pruhy vozovky vylilo celkem 12 tun tekuté čokolády. Nákladní vůz nějakým záhadným způsobem urval dokonce i svodidla mezi protisměrnými pásy silnice a ulehl přes 3 jízdní pruhy.

Provoz v obou směrech byli zastaven, aby mohly uklízecí čety pracovat na odstranění kamionu a tuhnoucí čokolády z povrchu dálnice. Situaci nepomohlo ani slunečné jarní počasí. Marlena Kukawková, tisková mluvčí policie v malém městě Slupca, uvedla pro média, že hasiči stříkali proud horké vody, aby čokoládu rozpustili a mohli ji smýt. Kluzká čokoláda na povrchu silnice představuje pro řidiče vážné nebezpečí.

„Nejprve je potřeba dostat z dálnice nákladní vůz“ řekla Kukawková v telefonním rozhovoru pro New York Times. „Bude to trvat několik hodin, možná i déle,“ dodala. Úřady uvedly, že vše uklidit bude trvat možná celý den. 60letýý řidič kamionu byl podle Kukawkové ošetřen kvůli drobným zraněním. Zdá se, že tahač je jediným vozidlem zapojeným do nehody, ale není jasné, jak k ní došlo.

I když svět přišel o 12 lahodných tun polské čokolády, uklidnit nás může fakt, že nikdo nebyl zraněn. Situace by mohla být mnohem horší, zvláště pokud by nákladní vozidlo přistálo na jiném autě. Topit se v čokoládě zní jako příjemná záležitost, dokud se vám to nestane. Existují ale nebezpečnější substance, které rozlité na silnici způsobí mnohem větší paseku. Čokoláda je pro řidiče nepříjemná, ale benzín nebo nějaký jiný nebezpečný materiál by byl horší. V tabulce rizik pro bezpečnost na silnici je čokoláda až někde ve spodních patrech.

Zdroj: NY Times, TVN 24
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články