Podle Elona Muska začnou vozy se spalovacím motorem velmi výrazně klesat na hodnotě

                   

Jakmile si koupíme auto, už klesne jeho hodnota. Jen tím, že vyjedeme z autosalonu, to mohou být i desítky tisíc. A k poklesu hodnoty dochází i nadále. Nejvíce během prvních let. Jde o víceméně normální stav, jelikož auto není nijak dlouhodobou investicí na udržení hodnoty. Právě naopak. I proto mnozí raději sáhnou po ojetině, nebo auto vůbec nemají.

Rozdíl ve vozech se spalovákem a elektromotorem?

Určitý rozdíl může být v tom, zda si koupíme vůz s klasickým spalovacím motorem, nebo si koupíme takzvaný elektromobil. I tady může být ztráta rozdílná. Roli však hraje i samotný výrobce automobilu a také daný model. Jsou auta, která ztrácí na hodnotě rychle a hodně a jsou auta, u kterých je to spíše pozvolné a pomalé.

Elon Musk: Spalovací vozy začnou klesat na hodnotě výrazněji

Se zajímavým tvrzením nyní přišel Elon Musk. Známý vizionář a také známý majitel automobilky Tesla. Podle něho v budoucnu dojde k situaci, kdy vozy se spalovacím motorem budou klesat na hodnotě ještě rychleji, než je tomu nyní, v současné době. K jejich finančnímu znehodnocení tak bude docházet extrémně rychleji. Koupě nového vozu pouze na pár let tedy může být tou nejhorší možnou investicí, protože potom bude vůz prodejný doslova jenom za zlomek ceny.

Proč má docházet k poklesům?

Důvodem by měl být nástup elektromobilů. Jak pro jejich celkovou oblibu, tak z důvodu různých zákazů, které se na spalovací vozy vztahují. Je sice pravdou, že jejich podíl stále stoupá, ale podle celosvětových statistik nic nenasvědčuje tomu, že by se měl v budoucnu konat jakýkoliv velký boom, který by klasické naftové a benzinové motory odsunul na druhou kolej. Ty totiž mají v porovnání s elektromobilitou stále své jasné výhody, protože se nemusí řešit dojezd, ani hledání místa na nabíjení, protože čerpacích stanic kde se dá natankovat plná nádrž za pár minut je všude rozeseto více než dost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články