Podle Němců je nejspolehlivějším autem Mercedes. Vyžaduje nejméně návštěv servisu

                   

Na co hledět při koupi auta? Samozřejmě primárně na to, co umí, co nabídne a jaké je teď, ale i na to, jak nám bude sloužit v budoucnu. Auto obvykle nekupujeme jenom pár let, a tak od něho očekáváme, že nám bude dobře sloužit i po čase. To u některých samozřejmě platí, u jiných ale už méně.

Které auto je nejspolehlivější?

Zjistit, jaké auto je nejspolehlivější, to nemusí být snadné. Když se zeptáte ve svém okolí, má každý svého favorita. Je proto lepší dát na různá nezávislá hodnocení. Třeba to, se kterým přišel německý institut TUV, který mapoval vozy dostupné v Evropě. U více než 200 modelů se hledělo na to, jak často museli v posledních dvou až třech letech do servisu. A díky tomu mohlo být určeno auto nejspolehlivější.

iZdroj fotografie: Pixabay
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vyhrál Mercedes

Zajímá vás, jaké auto v tomto praktickém srovnání dominovalo a které se tedy i podle odborníků z TUV může pyšnit titulem nejspolehlivější auto Evropy? Je to Mercedes – Benz GLC. To může být celkem očekávatelné, jelikož obecně jsou auta této značky spjata s dobrou pověstí a kvalitou. A to bylo následně potvrzeno.

Jaká další auta byla dobře hodnocena?

Není to ale jenom tento Mercedes, který byl dobře hodnocen a který se tedy dá považovat za velmi spolehlivé auto. Pokud se podíváme na několik dalších vozidel, tak musíme zmínit také vozy jako Porsche 911, Opel Mokka, Porsche Cayenne, Suzuki Vitara, Toyota Verso, Toyota RAV4, nebo Toyota Yaris. A ještě několik dalších mercedesů, konkrétně potom třídy A, B, stejně jako C.

iZdroj fotografie: Pixabay
ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jaké vozy naopak propadly?

Jaké vozy jsou podle německého TUV nejlepší, to již víme. Podívejme se však ještě na opačnou stranu žebříčku, a to na vozy, které během dvou až tří let vyžadovaly servis velmi často. Zde se jedná vesměs o menší vozy, jako například Ford Ka, dále také Fiat Panda, nebo i Fiat 500. U takových vozů si majitel nemůže být jistý tím, že mu budou po letech stále dobře sloužit. Hrozí pravý opak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články