Pohřební vůz pro opravdové fanoušky rallye. Subaru Impreza kombi

                   

Doby, kdy byl pohřeb a poslední rozloučení s nebožtíkem výhradně smutnou událostí, jsou už minulostí. Přibývá lidí, kteří myslí také na pozůstalé, a snaží se z vlastního pohřbu udělat také oslavu života a zábavu pro své nejbližší. Obvykle je třeba, aby zesnulý netradiční přání výslovně uvedl přímo v závěti, jinak si konzervativní část příbuzenstva prosadí své a všechny netradiční prvky zatrhne.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Ve stylu Colina McRae

Ve Velké Británii jsou v tomto ohledu poněkud napřed, a tak si zde můžete dopřát jízdu nezvyklým pohřebním vozem, který je pravděpodobně nejrychlejší ze všech aut využívaných k tomuto pochmurnému účelu. K dispozici vám je Subaru Impreza WRX kombi, což už je rarita sama o sobě, jak jistě tuší všichni skalní fanoušci motosportu. Subaru je v klasické barevné kombinaci, kterou proslavil mimo jiné legendární jezdec rallye Colin McRae.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Bude po Subaru poptávka?

Pohřební služba v Midlands tuto službu teprve uvádí na trh, je tedy otázkou, jakou bude mít odezvu. Lze však předpokládat, že pokud bude po Subaru v roli pohřebního vozu poptávka, nabídka se postupně rozroste o další zajímavá auta. Ta však musí být dostatečně dlouhá na to, aby se do nich vešla rakev, proto se pohřebních Porsche nebo třeba Ferrari hned tak nedočkáme. Ve Velké Británii mají každopádně motosporty dostatečnou fanouškovskou základnu na to, aby se z pohřebního Subaru stal hit.

Další neobvyklé poslední jízdy

Toto Subaru je sice dost možná nejrychlejší pohřebák vůbec, ale rozhodně ne nejpodivnější. Ve světě najdete například tyto pohřební vozy:

  • Minivan ve stylu animovaného seriálu Scooby-Doo ve Spojených státech amerických
  • Ve stejné zemi se můžete nechat na poslední jízdu dovézt také gigantickým monster truckem
  • V Anglii vás pro změnu mohou svézt upraveným mlékařským vozem
  • V Rusku lze domluvit poslední cestu ve vyřazeném sovětském tanku
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články