Poláci mají nová policejní auta. Největší pozornost rozhodně budí BMW! Čím zaujmou?

                   

Polská policie postupně obměňuje vozový park. A s tím souvisí i dodání několika skutečných skvostů, které budí pozornost. Jsou to hlavně vozy BMW, které zaujmou jak svým vzhledem, tak zaujmou také svými parametry. Nesveze se v jich však každý, jelikož pro celou zemi je k dispozici jenom pár desítek kusů. A ty se musí rozdělit mezi řadu jednotlivých oddělení. Není divu, že některé dostane pouze pár kusů a jiné nedostane nic.

První várka v podobě 51 kusů

První bavoráky, které byly určeny pro polské policisty, byly dodány v počtu 51 kusů. Jedná se o vozy s naftovými motory, které jsou schopny výkonu celých 240 koní. Nelze také zapomínat na jejich zrychlení, které z nuly na stovku činí 7,1 sekundy. Pokud jde o jejich maximálku, tak ta je 240 kilometrů v hodině. Vozy by měly být primárně použity na běžných silnicích, ale není výjimkou, že je potkáte třeba na dálnici. Nutno říci, že všechny jsou vyvedeny v policejních barvách a tak identifikace policejních BMW nebude problém.

Druhá várka v podobě 51 kusů

Tím ale dodávka policejních BMW pro polskou policii rozhodně nekončí. Druhá várka čítala celkem 31 kusů a nutno říci, že ty už jenom tak nepoznáte. Jde o vozy neoznačené, které mají sloužit jak na běžných silnicích, tak i na dálnicích. Ty mají pod kapotou benzínový motor a jejich maximální výkon je 252 koní. Díky němu zvládne auto z nuly na stovku zrychlit už za 6,2 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 250 km/h. Vozy jsou samozřejmě vybaveny veškerou potřebnou technikou, která pomůže udržet bezpečný provoz na polských silnicích.

Policisté si je chválí

A jak na dodávku nových bavoráků reagují samotní policisté? Ti, co s nimi budou moci jezdit, si je rozhodně chválí. I proto, že často pronásledují řidiče v silných vozech a výkon tak budou potřeba. Je jasné, že kolegové co takové štěstí neměli jim je závidí. Ale co už, to nejlepší nemůže být pro každého. A to platí i u policie.

i

Chcete je vidět na vlastní oči?

Pokud ano, nezbude vám nic jiného, než vyrazit do Polska a doufat, že budete mít štěstí. Nebo se můžete stát silničním pirátem a mít jistotu, že právě tyto motorizované hlídky budou na vaše stíhání vyslány. Tutu druhou možnost ale příliš nedoporučujeme.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články