Polská policie postupně obměňuje vozový park. A s tím souvisí i dodání několika skutečných skvostů, které budí pozornost. Jsou to hlavně vozy BMW, které zaujmou jak svým vzhledem, tak zaujmou také svými parametry. Nesveze se v jich však každý, jelikož pro celou zemi je k dispozici jenom pár desítek kusů. A ty se musí rozdělit mezi řadu jednotlivých oddělení. Není divu, že některé dostane pouze pár kusů a jiné nedostane nic.

První várka v podobě 51 kusů

První bavoráky, které byly určeny pro polské policisty, byly dodány v počtu 51 kusů. Jedná se o vozy s naftovými motory, které jsou schopny výkonu celých 240 koní. Nelze také zapomínat na jejich zrychlení, které z nuly na stovku činí 7,1 sekundy. Pokud jde o jejich maximálku, tak ta je 240 kilometrů v hodině. Vozy by měly být primárně použity na běžných silnicích, ale není výjimkou, že je potkáte třeba na dálnici. Nutno říci, že všechny jsou vyvedeny v policejních barvách a tak identifikace policejních BMW nebude problém.

Druhá várka v podobě 51 kusů

Tím ale dodávka policejních BMW pro polskou policii rozhodně nekončí. Druhá várka čítala celkem 31 kusů a nutno říci, že ty už jenom tak nepoznáte. Jde o vozy neoznačené, které mají sloužit jak na běžných silnicích, tak i na dálnicích. Ty mají pod kapotou benzínový motor a jejich maximální výkon je 252 koní. Díky němu zvládne auto z nuly na stovku zrychlit už za 6,2 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 250 km/h. Vozy jsou samozřejmě vybaveny veškerou potřebnou technikou, která pomůže udržet bezpečný provoz na polských silnicích.

Policisté si je chválí
A jak na dodávku nových bavoráků reagují samotní policisté? Ti, co s nimi budou moci jezdit, si je rozhodně chválí. I proto, že často pronásledují řidiče v silných vozech a výkon tak budou potřeba. Je jasné, že kolegové co takové štěstí neměli jim je závidí. Ale co už, to nejlepší nemůže být pro každého. A to platí i u policie.

Chcete je vidět na vlastní oči?

Pokud ano, nezbude vám nic jiného, než vyrazit do Polska a doufat, že budete mít štěstí. Nebo se můžete stát silničním pirátem a mít jistotu, že právě tyto motorizované hlídky budou na vaše stíhání vyslány. Tutu druhou možnost ale příliš nedoporučujeme.