Polák vyrazil do ulic jenom na ráfku. Opilý a se zákazem řízení

                   

Policejní hlídka se nestačila divit, když viděla Poláka, který se svým vozem vyrazil do ulic. Policisté z Olsztynu zaujal vůz, který jel místní ulicí, a rozhodně nebyl nijak tichý. Důvod byl celkem jednoduchý. Stačilo se podívat na pravé přední kolo, kde chyběla pneumatika. Muž který auto řídil jel jenom po ráfku, což policisty pochopitelně velmi upoutalo a rozhodli se takto jedoucí auto a hlavně řidiče zkontrolovat.

Vysvětlení bylo jednoduché

Muž policistům dokonce vysvětlil, že o tom že jede jenom po ráfku, ví a že mu to nevadí. Jak proto, že jeho Opel Astra už je přece jenom starším autem, tak i proto, že se chystá přezouvat. Že má doma novou sadu kol, na hliníkových ráfcích a tak ničemu nevadí, že tento klasický plechový disk poškodí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: elblag24.pl

Podle všeho měl 47letý řidič Opelu na ráfku klasicky nasazenou pneumatiku, ale došlo k jejímu proražení, poškození a vlivem pokračování v jízdě došlo k tomu, že se v průběhu cesty zula. Na to řidič nijak nereagoval a pokračoval do svého cíle.

Kontrola ukázala očekávané

Bylo jasné, že toto počínání řidiče a také jeho vysvětlení není moc racionální a tak se policisté rozhodli muže zkontrolovat i v tom směru, zda před jízdou nepožil nějaký alkoholický nápoj. A naměřené hodnota ukázala to, co se dalo tušit a očekávat. Polský řidič tohoto Opelu který měl místo pravého předního kola jenom ráfek, jel pod vlivem. Hodnota alkoholu byla dvě promile.

iZDROJ FOTOGRAFIE: elblag24.pl

Měl ještě jeden problém

Alkohol nebyl tím jediným problémem, spolu s jízdou na ráfku. Kontrolou řidiče zjistili i to, že muž má také vyslovený zákaz řízení a tak za volantem neměl vůbec co dělat. Jeho jízda na ráfku, v opilosti a přes vyslovený zákaz řízení mu pochopitelně vynese i další nemalý trest. Pokud s ním nikdo nebude mít jakékoliv slitování, může klidně očekávat i to, že se podívá za mříže. A to až na dobu dvou let. Přesně tento trest mu za jeho opravdu nepochopitelnou jízdu hrozí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články