Mladík ukradl sanitku a rozpoutal honičku. Policie zveřejnila záběry zběsilé jízdy. Myslel si, že hraje počítačovou hru

Krást se nemá, ale přesto se stále najde někdo, kdo se tímto heslem nedrží. Příkladem je i jeden muž, který ihned po opuštění kliniky ukradl vozidlo rychlé záchranné služby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lékaři a zdravotní sestry se starají o naše zdraví a zachraňují životy. Bez nich by lidé umírali i na nemoci, jež lze v této době už léčit. Jeden mladík si to nejspíše ještě neuvědomil nebo má opačný názor. Po opuštění nemocnice totiž ukradl zaparkovanou sanitku. S velikou pravděpodobností v tu chvíli nemohl tým odborníků vyjet k pacientům, kteří by potřebovali jejich pomoc. Za vozidlem rychlé záchranné služby se ihned rozjela policie.

Mladík se chtěl projet v sanitce

V detroitské čtvrti Macomb záchranáři doprovázeli pacienta do nemocnice a nechali své vozidlo zaparkované před budovou. Netušili, že by někdo mohl mít o jejich vůz zájem, a tak je ani nenapadlo, že ho poté nenajdou na místě, kde jej nechali. Muž jménem Eric Preston se rozhodl, že vůz ukradne. Podle záběrů z bezpečnostních kamer nastoupil do sanitky hned poté, co opustil nemocnici. V nemocnici však nebyl zapsán jako pacient.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Incident se odehrál kolem 19. hodiny večer, a když záchranáři po chvíli zjistili, že jim auto někdo odcizil, vše nahlásili policii. Ti se za sanitkou rychle rozjeli. Vůbec ale nepředpokládali, jaké manévry bude řidič předvádět. Policisté musí být v podobných situacích velice opatrní. Je potřeba dávat pozor i na situaci okolo, aby nebyl nikdo zraněn. V mnoha případech je to složitá situace a jejich práce není vůbec lehká.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policejní honička připomínala známou hru

Když vyrazili za sanitkou, muž si jich všiml a rozhodl se, že se jen tak nevzdá. Zároveň zvolil styl řízení, s nímž by mohl některým lidem něco připomínat. Preston totiž začal předvádět jízdu, který byla velice podobná stylu ve hře Grand Theft Auto, jež je velice oblíbená u mnoha lidí. V jednu chvíli se například vydal mimo silnici na travnatou plochu, udělal zde kolečko a poté se vrátil zpět na cestu. Jeho chování bylo vcelku šílené a už chybělo jen zapnout majáky.

iZdroj fotografie: Freepik

Celé pronásledování netrvalo dlouho a důvodem bylo i neopatrné řízení Prestona. Nakonec se policistům povedlo sanitku obklíčit a prchajícího muže zatknout. Jeho motiv není objasněn a nikdo neví, co ho k tomuto činu vedlo. V policejní zprávě nebylo uvedeno, zda byl pod vlivem drog nebo jiných návykových látek. Možná, že si chtěl opravdu jen vyzkoušet, jak by hra Grand Theft Auto vypadala i v reálném životě.

Jaký trest byste dali mladíkovi za krádež a ujíždění se sanitkou?

Zdroj: WXYZ-TV Detroit, Channel 7

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články