Mladík ukradl sanitku a rozpoutal honičku. Policie zveřejnila záběry zběsilé jízdy. Myslel si, že hraje počítačovou hru

Krást se nemá, ale přesto se stále najde někdo, kdo se tímto heslem nedrží. Příkladem je i jeden muž, který ihned po opuštění kliniky ukradl vozidlo rychlé záchranné služby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lékaři a zdravotní sestry se starají o naše zdraví a zachraňují životy. Bez nich by lidé umírali i na nemoci, jež lze v této době už léčit. Jeden mladík si to nejspíše ještě neuvědomil nebo má opačný názor. Po opuštění nemocnice totiž ukradl zaparkovanou sanitku. S velikou pravděpodobností v tu chvíli nemohl tým odborníků vyjet k pacientům, kteří by potřebovali jejich pomoc. Za vozidlem rychlé záchranné služby se ihned rozjela policie.

Mladík se chtěl projet v sanitce

V detroitské čtvrti Macomb záchranáři doprovázeli pacienta do nemocnice a nechali své vozidlo zaparkované před budovou. Netušili, že by někdo mohl mít o jejich vůz zájem, a tak je ani nenapadlo, že ho poté nenajdou na místě, kde jej nechali. Muž jménem Eric Preston se rozhodl, že vůz ukradne. Podle záběrů z bezpečnostních kamer nastoupil do sanitky hned poté, co opustil nemocnici. V nemocnici však nebyl zapsán jako pacient.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Incident se odehrál kolem 19. hodiny večer, a když záchranáři po chvíli zjistili, že jim auto někdo odcizil, vše nahlásili policii. Ti se za sanitkou rychle rozjeli. Vůbec ale nepředpokládali, jaké manévry bude řidič předvádět. Policisté musí být v podobných situacích velice opatrní. Je potřeba dávat pozor i na situaci okolo, aby nebyl nikdo zraněn. V mnoha případech je to složitá situace a jejich práce není vůbec lehká.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policejní honička připomínala známou hru

Když vyrazili za sanitkou, muž si jich všiml a rozhodl se, že se jen tak nevzdá. Zároveň zvolil styl řízení, s nímž by mohl některým lidem něco připomínat. Preston totiž začal předvádět jízdu, který byla velice podobná stylu ve hře Grand Theft Auto, jež je velice oblíbená u mnoha lidí. V jednu chvíli se například vydal mimo silnici na travnatou plochu, udělal zde kolečko a poté se vrátil zpět na cestu. Jeho chování bylo vcelku šílené a už chybělo jen zapnout majáky.

iZdroj fotografie: Freepik

Celé pronásledování netrvalo dlouho a důvodem bylo i neopatrné řízení Prestona. Nakonec se policistům povedlo sanitku obklíčit a prchajícího muže zatknout. Jeho motiv není objasněn a nikdo neví, co ho k tomuto činu vedlo. V policejní zprávě nebylo uvedeno, zda byl pod vlivem drog nebo jiných návykových látek. Možná, že si chtěl opravdu jen vyzkoušet, jak by hra Grand Theft Auto vypadala i v reálném životě.

Jaký trest byste dali mladíkovi za krádež a ujíždění se sanitkou?

Zdroj: WXYZ-TV Detroit, Channel 7

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší
adbz.cz
adbz.cz
Ukázal trik, jak udělat boty voděodolnými. V dešti ani sněhu se nemusí bát, že by do nich zateklo, a navíc jsou stále čisté