Policejní „honička“ s traktorem v rychlosti 30 km/h skončila komicky. Pásy nepomohly, tasila se zbraň

Některé reálné situace ze života jsou natolik neuvěřitelné, že by s nimi měl co dělat i protřelý scenárista komedií. Jako třeba ta na našem videu s pronásledováním traktoru.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Kdybyste historku popsanou v níže přiloženém videu vyprávěli někdy po půlnoci kdesi v zapadlé hospůdce vesničky mé střediskové a řádně posilněni kvalitním mokem, asi byste vzbudili hurónské veselí. A všichni by si vás dobírali, kde jste na takovou „blbost“ přišli a že to přece není vůbec možné. Aby policejní auta jela poslušně s majákem za jedním alkoholem notně posilněným „zemědělcem“ a nebyla jej schopna zastavit? Jenže to možné je. A neskutečně komické k tomu. Pojďme se na to podívat společně.

Opilý traktorista prchající před policií

Jak uváděl místní tisk v městečku Boone v Severní Karolíně v USA, řidiči si všimli zeleného traktoru John Deere s nereagujícím řidičem, zato vykazujícím známky značné opilosti. Až natolik, že málem srazil chodce. Strážci zákona, kteří reagovali na oznámení, našli za volantem traktoru 43letého místního obyvatele Ronnieho K. Hickse. Právě narazil do kontejneru zaparkovaného vedle kostela, když pokračoval v cestě. Policisté ho tedy následovali. To je popravdě samo o sobě komické, ale budiž. Zřejmě se jim ho nechtělo předjíždět.

Hicks však pokračoval nevyzpytatelně po silnici a snažil se zbavit „pronásledovatelů“. Najížděl tedy traktorem ze strany na stranu, až se mu povedlo poškodit čtyři vozidla včetně hlídkového vozu Ford Explorer, který opilý traktorista úmyslně naboural. Nakonec se přítomní policisté rozhodli ukončit pomalé a nesmyslné pronásledování. Popravdě, možná bylo načase. Rozhodili tedy na vozovku hrotové pásy, ty ale robustní pneumatiku traktoru téměř nepoškodily. 

Když domluva ani hřeby nepomohou, nastupuje Mr. Colt

V duchu amerických tradic Divokého západu tedy došlo na tasení zbraní. Traktor s rozstřílenými pneumatikami nakonec vjel na soukromou silnici, Hicks vyskočil a pokusil se utéct. Když ho policisté dostihli, řidič vytáhl nůž, aby byl následně odzbrojen paralyzérem. Absurdní honička osobního policejního vozu a traktoru tedy skončila jak z nejdrsnější gangsterky, rozstřílenými pneumatikami a „zakleknutým“ pachatelem. Otázka ale zůstává: nešlo to celé udělat výrazně jednodušeji?

Asi dovedu pochopit policisty, že se jim úplně nechtělo zastavovat osobním autem traktor. Zvlášť když se dalo čekat, že ten traktor se sám od sebe nezastaví. Ale ploužit se za traktorem rychlostí 30 km/h? To už snad bylo snazší se dostat do kabiny za jízdy a zpacifikovat řidiče bez jediného výstřelu. Ovšem uznávám, od klávesnice v teple se to dobře radí, ale na místě hůř provede – po bitvě je zkrátka každý generálem. Důležité je, že nakonec nedošlo k větším škodám, Hicks se bude zodpovídat hned z několika deliktů a tamní policisté mají nejspíš na dlouhou dobu o zábavu postaráno.

Jak byste se pokusili zastavit traktor i s traktoristou?

Zdroj: Viral Hog
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45