Měření rychlosti je jednou z metod, jak může policie efektivně zajišťovat bezpečnost na silnicích. Pokud jedete rychleji a hlídka vás změří, můžete očekávat pokutu a samozřejmě také body. Mnoho lidí si myslí, že když je za stejný přestupek zastaven policista, může jet dál, protože zde funguje určitá kolegialita. Nepopíráme, že někde to být může. Ne však v oblasti Pomořanska v Polsku, kde se něco podobného stalo.

Výrazné překročení rychlosti

Mělo to být měření jako každé jiné. Na tento den ale policisté jenom tak nezapomenou, jelikož zastavili vozidlo, které rychlost překračovalo o více než 60 kilometrů v hodině. Dodejme, že šlo o měření v obci, kde je povolená rychlost 50 kilometrů v hodině. Daný automobil se však řítil rychlostí přes 110 km/h.

Za volantem byl policista

Když hlídka vůz zastavila, ihned poznala, že jde o jednoho z jejich kolegů. Ten se pochopitelně snažil uhrát celou věc na kolegialitu a kamarádství. Dost možná by mu to prošlo, pokud by rychlost nepřekročil o tolik. V tomto případě ale byla hlídka nekompromisní. Nejprve vyžadovala doklady a poté se v řešení přestupku pokračovalo.

Pokuta a odebrání řidičského oprávnění

Překročení rychlosti v obci o více než 60 kilometrů v hodině je rozhodně velmi výrazné porušení předpisů, stejně jako jde o něco, co by mělo být náležitě potrestáno. Bez ohledu na to, kdo je viníkem. A tak policejní hlídka přistoupila ke klasické sankci. V Polsku, kde se daná věc stala, to znamená pokutu překračující sumu 500 PLN a dále také zákaz řízení na dobu 3 měsíců.

Policista nesouhlasil a vše skončilo až u soudu

Policista s danou sankcí však nesouhlasil. Když nepomohl apel na kamarádství, začal být celkem agresivní a začal vyhrožovat. Ani to ale na policii nijak neplatilo a trvala na svém. Celá věc tak skončí až u soudu, který rozhodne o tom, jak bude policista za toto překročení potrestán. Nutno ale říci, že už teď je jasné, že to nebude trest nijak malý.