Policejní hlídka vybrzdila motorkáře a málem ho zabila. Nebo to bylo celé jinak? Netušila, že si jízdu natáčí

Vybrždění a nehoda motorkáře za policejním autem nevěstí nikdy nic dobrého. Zejména když pak obě strany komentují nehodu zcela jinak. Tohle video si nenechte ujít.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Úvodem se rovnou přiznáme, že tohle video dokonale rozdělilo naši redakci, stejně jako v podstatě všechny kolegy z dalších redakcí, kteří ho měli možnost shlédnout. Na jedné straně je tvrzení motorkáře, které doložil poměrně dlouhým komentářem ve svém videu a které (pochopitelně jeho optikou) vypadá vcelku logicky, na straně druhé je situace, kterou by leckdo možná řešil jinak, než jak jí vyřešil on. Pojďme se na to celé společně podívat.

Video s dramatickým momentem

Úvodem několik čísel. Jak sami vidíte, video je poměrně dlouhé a poměrně značnou část z něj tvoří záběr ze země. Pokud nevládnete angličtinou, doporučujeme úsek přibližně od 1:09 do 2:01, od 8:15 je pak opět komentář. Nicméně, i bez znalosti jediného anglického slovíčka vám bude situace z prvního úseku videa zcela zřejmá, v kritickém momentu se možná leknete podobně, jako se lekli někteří z nás. O co tedy v celém případě vlastně jde?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak je z videa patrné, policejní vůz předjel motorkáře a se zapnutými majáky se jej snažil přimět, aby zastavil. Napovídá tomu i manévr policisty a přejezd několika pruhů. Motorkář jede celou dobu za ním, aby v okamžiku, kdy policista začne brzdit zřejmě v domnění, že vystoupí a legitimuje motorkáře tento přidal plyn. Následek je jasný a na videu celkem děsivě realistický. Automobil se přiblížil během vteřiny a motorkář přes něj bez zaváhání „přeletěl“.

Nešlo to vyřešit na obou stranách jinak?

A tady se začnou lámat ledy. Jedni tvrdí, že policista opravdu nemusel „zašlápnout brzdu“ a motorkáře de facto „vybrzdit“, druzí naopak argumentují tím, že pokud mám před sebou policejní auto s neustále blikajícími majáky, které zpomaluje, musím očekávat zvýšený zájem policistů o mojí osobu a určitě tedy nebudu přidávat plyn. Naopak, budu spíše přibrzďovat a čekat, jak se celá situace vyvine, s rukou (u motocyklu) na brzdě, nikoli na akcelerátoru.

Chápeme, že obě strany sporu budou celou situaci popisovat zcela odlišně. A jak jsme již uvedli, i u nás v redakci došlo téměř k hádce, neb jeden z členů je aktivním motorkářem a považoval zabrždění hlídkového vozu za jasný projev policejní zvůle. Další naopak argumentovali tím, že za blikajícím policejním autem nebudu rozhodně přidávat plyn, jak to udělal motorkář. Zajímá nás velmi, jak to vidíte vy? Prosíme o reakce do diskuse, děkujeme!

Je podle vás pravda na straně motorkáře nebo policie?

Zdroj: HypedLife
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články