Policie pátrá po řidiči Fordu Mustang, který driftoval na duhovém přechodu

                   

Ve Vancouveru lidé nechali v červnu zhotovit velice nezvyklý přechod pro chodce v barvách duhy. Tento akt má být vyjádřením vzájemné tolerance vůči lidem odlišné orientace, rasy, či vyznávaného náboženství. Jeho strukturu však narušil místní občan, který na něm zanechal stopy pneumatik.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Stopa pneumatiky jako symbol nenávistného útoku?

Pestrobarevný přechod umožnila namalovat především místní policie. Ta poskytla veškerý materiál na jeho výrobu. Vzhledem k tomu, že je duhový přechod pro chodce umístěn před policejní stanicí ve Vancouveru, všimli si místní strážníci jednoho poklidného dne, že se okolo jejich budovy prohnal velkou rychlostí řidič v černém Fordu Mustangu. Typický zvuk smýkajících se pneumatik muže ve službě vyrušil, a tak se šli před stanici policie podívat. Na barevném přechodu spatřili stopy od kol a v dálce uviděli inkriminovaný vůz. Strážci zákona označili tento čin jako rasistický a nenávistný a po muži vyhlásili pátrání.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Identifikace pachatele a pátrání po příčině

Po několika týdnech pátrání se podařilo policii pachatele nalézt a identifikovat. Momentálně se stále vyšetřuje, zda dotyčný řidič Fordu Mustangu skutečně zničil duchový přechod záměrně s úmyslem rasistickým, či nenávistným, nebo jej jen překvapil během jízdy smyk a jedná se pouze o náhodu. To zůstává prozatím ve hvězdách. Na internetu a sociálních sítích se dokonce z místa činu objevilo video, které snímá pachatele a jeho divokou jízdu kolem policejní stanice ve Vancouveru. Můžete si tak po jeho zhlédnutí udělat sami obrázek o tom, zda si muž za volantem vybral barevný přechod pro chodce zcela záměrně, nebo se zkrátka jen chtěl zabavit rychlou jízdou. Důležité je, že symbolický přechod je opravdu dobře chráněn a jeho umístění před policejní stanicí má tedy i své výhody. Místní lidé se jen tak nevzdají myšlenky společenské rovnoprávnosti ve všech směrech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články