Řidič vjel do pěší zóny a policisté na něj vytáhli zbraně. Šofér neměl za volantem co dělat

V Hradci Králové se občas najdou řidiči, kteří nerespektují policejní příkazy, značky nebo silniční pravidla. Ti se poté setkají s následky, které nejsou příjemné.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

V životě každého člověka může nastat situace, kdy bude svědkem dopravní nehody, policejní honičky nebo jiného případu, u něhož musí zasahovat policie. Na silnici je hodně řidičů, kteří ohrožují sebe nebo své okolí. Strážci zákona s nimi mají velice často práci. Tento šofér na sebe upoutal pozornost hned poté, co vjel do pěší zóny. Nerespektoval zákaz vjezdu, a proto se za ním vydali policisté, aby jej zastavili a vyřešili s ním jeho jednání.

Řidič nechtěl zastavit

Vozidlo značky Honda vjelo do pěší zóny a tímto jednáním na sebe řidič tohoto auta strhl pozornost policistů. Ti se za ním vydali, protože porušil zákaz vjezdu a chtěli s ním situaci vyřešit. Dali mu pokyn k zastavení, ale šofér si jich hned všiml a rozhodl se, že nezastaví. Naopak přidal plyn a začal ujíždět ve vysoké rychlosti. Celá situace se odehrála na Riegrově náměstí v Hradci Králové.

Bezohledný řidič ohrožoval okolí

Jelikož se rychlou jízdou vydal řidič Hondy směrem do centra, byla tato situace velice nebezpečná. Vzhledem k tomu, že se v centru nachází velké množství chodcůí, byl ohrožen jejich život a zároveň život ostatních řidičů. Ve chvíli, kdy se dostal na kruhový objezd, to vypadalo, že už neuteče. On se však rozhodl nabourat do vozidla před ním a vytlačit ho z vozovky. V daný moment však byli policisté rychlejší než on a podařilo se jim ujíždějící auto zablokovat.

Ujíždějící vozidlo bylo zastaveno

I když byl ujíždějící vůz zastaven, jeho řidič se pokusil uprchnout. Na jeho útěk policisté reagovali namířenou zbraní, což jej donutilo, aby se vzdal. Šofér i jeho spolujezdec po této situaci již uposlechli všech výzev a lehli si oba dva na zem. Provedená zkouška na přítomnost alkoholu v krvi byla negativní. Test na přítomnost návykových látek nebyl proveden, protože jej řidič odmítl. Další hlídka, která dorazila na místo, si převzala oba muže a převezla je na policejní stanici.

Zde se zjistilo, že prchající muž nemá a nikdy neměl řidičské oprávnění. Podle dalších záznamů má také 7 zákazů řízení všech motorových vozidel a řízení má soustavně zakázáno od roku 2005 do října 2026. Takové případy nejsou pro policii nijak zvláštní, protože podobné situace řeší často. V evidenci u tohoto muže bylo také zaznamenáno, že před několika měsíci byl zastaven jinou hlídkou, když řídil auto. U této situace mu bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Opětovné obvinění šoféra

Za takové maření úředního rozhodnutí hrozí jakémukoliv řidiči až dva roky vězení. To samé platí i pro tohoto prchajícího šoféra, jehož případ byl předán státnímu zástupci. Jeho vozidlo bylo odtaženo na služební parkoviště policistů, aby obviněný muž nemohl dále páchat trestnou činnost. Za jeho trestnou minulost ho pravděpodobně čeká hned několik trestů.

Jaký trest by si podle vás řidič zasloužil?

Zdroj: Policie Hradec Králové

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články