Policie zastavila muže, který přepravoval objemnou vířivku v nákupním košíku, připojeným k jeho Porsche

                   

Někteří řidiči jsou obzvlášť vynalézaví. To by se dalo říct i o 54letém Kanaďanovi, který se rozhodl poradit si po svém. Zakoupenou vířivku do svého domu přepravoval nikoliv na tažném vozíku, ale na obyčejném nákupním. Někoho by to možná mohlo pobavit, avšak tamější policisté nadšení z jeho kreativního způsobu přepravy nebyli.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nezabezpečená vířivka putovala po kanadských silnicích

Když se muž vydal ho obchodního domu, jistě příliš nedomyslel, že se svým malým sportovním vozem nebude schopen rozumným způsobem zakoupenou vířivku přepravit. Jeho touha po příjemné relaxaci v perličkové lázni byla však asi větší. Několik lidí, kteří kolem tohoto riskujícího řidiče projelo, se rozhodlo, že muže nahlásí na policii. Strážci zákona po vypátrání řidiče s neobvyklým nákladem nevěřili vlastním očím. Kanaďan byl zastaven s vířivkou poblíž Ontaria někdy v polovině června. Vířivku měl muž podivně připevněnou ke kufru svého Porsche. Dle policie náklad ani nepřikurtoval pevnými popruhy. Ohrožoval tak i ostatní cestující v automobilech. Podivínský řidič byl nakonec obviněn z bezohledné jízdy a další takový převoz si už zcela jistě dobře rozmyslí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Porsche 968: Sportovní, nikoliv nákladní vůz

Porsche 968 spatřilo poprvé světlo světa před dlouhými 28 lety. Vybaveno bylo čtyřválcovým motorem. Obsah nádrže mělo tohle zajímavě řešené auto až tři litry. Pod kapotou Porsche 968 se ukrývalo 240 koní, což i na dnešní dobu je poměrně slušné. Karoserie vozu nijak zvlášť neoslňovala, i přesto však byla hodnota tohoto automobilu v devadesátých letech stanovena na dva miliony korun. A to tehdy znamenalo značný balík peněz. Ke koupi tak nejspíš přistupovali především nadšenci Porsche, značky jako takové. A co je na tomto vozu sympatické? Když natrefíte v dnešní době na někoho, kdo tento typ vozu vlastní, nespatříte na něm nejspíš ani po tolika letech žádnou známku rzi. Už před téměř třiceti lety totiž automobilka Porsche tento vůz ošetřila velmi kvalitním antikorozním prostředkem. Co se týká interiéru, ten u Porsche 968 neoplývá oslňující krásou, avšak zdá se dost účelný a praktický.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články