Polsko se rozhodlo vyrábět elektromobily a bude mít vlastní automobilku

                   

Ve světě se rozmáhá stále větší zájem po elektromobilech. Polsko se v automobilovém průmyslu rozhodlo k radikálnímu kroku. Jelikož ještě nemají svoji vlastní automobilku, vidí velkou příležitost vybudovat právě tu, která se bude specializovat pouze na elektromobily. Firma vznikla sloučením čtyř společností Auron, Enea, Energa a PGE. Nově vzniklá automobilka nese název Electromobility Poland. Společnost má v plánu uspokojit širokou poptávku zákazníků, a to s počáteční výrobou až 100 tisíc modelů ročně, ale následně mají vizi přejít na 200tisíc vyrobených modelů za rok. Akcionáři společnosti vložili do tohoto projektu na půl miliardy korun, ale největší podíl firmy vlastní stát.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Představení výrobků

V současné době hodlají veřejnosti představit pod svojí značkou dva prototypy elektromobilů, a to SUV a hatchbacky. Toto představení, by se mělo uskutečnit již 28. července s přístupností online, pro kohokoliv, kdo bude mít o toto uvedení zájem. S výrobou by se mělo začít nejpozději roku 2023. Představení prototypů automobilů bylo naplánováno již dřívější dobu, ale neblahý vliv měl na prezentaci výrobků virus Covid – 19.

Dalšími důvody pro začínající výrobu automobilů, je také rozvoj a modernizace polské ekonomiky, která se chce více zaměřovat na vyvíjení svých produktů. V některých případech, se společnost bude muset obracet na jiné zahraniční automobilky s objednávkou na různé druhy komponentů, ale i to, by se v nedaleké budoucnosti mohlo změnit. Společnost Electromobility Poland, která je z části také státní, má velké vize do budoucna a jednotlivé díly, by chtěla produkovat ve své automobilce pod svojí značkou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Design polských elektromobilů je výsledkem polských inženýrů a designerů.

Elektromobily

O elektromobilitě se stále více mluví, jelikož nemá tak negativní dopady na životní prostředí jako automobily, které mají pohon na určitá paliva, která přispívají k větší produkci emisí. Když si shrneme důvody, proč chce společnost sále více podporovat výrobu elektromobilů, tak jsou to:

  • Mírnější dopady na životní prostředí
  • Nižší provozní náklady
  • Nižší poruchovost motoru

Při pořízení elektromobilu si samozřejmě sáhneme více do kapes, ale peníze se nám v průběhu užívání elektromobilu jistě vrátí. Na své si přijdou u elektromobilů ti, kteří preferují nízkou hlučnost, elektromotor je jednoduše tichý. Elektromobilita je nejspíše budoucností celého světa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články