Poláci vypustili do provozu nové policejní stíhačky. Upravené Superby mají tolik výkonu, že doslova trhají asfalt

Ujíždět před policií se jednoduše nevyplácí a nezodpovědní řidiči by si měli dávat větší pozor. Polští policisté totiž dostanou nové vozidlo, kterému jen tak něco neunikne.

i Zdroj fotografie: Policja Drogowa
                   

Každý den se můžete setkat s několika nezodpovědnými řidiči, kteří ohrožují nejen sebe, ale i životy ostatních lidí. Naštěstí na silnicích hlídkují policisté, kteří dávají pozor na dodržování pravidel silničního provozu. V případě, že se setkají s neukázněným řidičem nebo s tím, který nedodržuje předpisy, zastaví jej a proberou s ním jeho jednání. V mnoha případech také udělí pokutu a poté dále hlídkují. Někteří lidé však na výzvy policistů nereagují a začnou ujíždět.

Ujíždějící řidiči

V médiích můžete velmi často vidět záznamy z policejních honiček. V mnoha situacích lze vidět, jak si policisté všimnou podezřelého řidiče, který na sebe nějakým způsobem upoutá pozornost. Hned poté se za ním strážci zákona vydají a na policejním vozidle zapnou výstražná světla, sirény a zároveň nápis STOP, kterým vyzývají k zastavení. Někteří nezodpovědní řidiči však takovou výzvu ignorují a z jistého důvodu začnou ujíždět. Podobné policejní honičky však velmi často končí chybou ujíždějícího řidiče a jeho zběsilá jízda poté končí.

iZdroj fotografie: Policja Drogowa

Nová posila pro polské policisty

Na podobné situace se policistům hodí vozidla, která jsou speciálně upravena tak, aby dohnala téměř každého ujíždějícího řidiče. S upravenými vozidly se nejčastěji potkáte na dálnicích, kde policejní auto ani nepoznáte, a přesto se vám může stát, že se za vámi objeví osobní vozidlo, v němž celou dobu jedou policisté, měří rychlost ostatních vozidel a dohlížejí na provoz. V Dolním Slezsku brzy dostanou polští strážci zákona nové auto, díky kterému budou mít snazší práci s dopadením některých neukázněných šoférů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže se alespoň občas vydáte do Polska, můžete si v brzké době všimnout nové posily pro policisty v Dolním Slezsku, kterou bude Škoda Superb. Nejedná se o obyčejný Superb, ale o takový, který je upraven speciálně pro strážce zákona. Má totiž pohon všech kol a dokáže jet až 280 km / hod. Mezi jeho přednosti ve výbavě patří samozřejmě i radar, díky němuž se podaří dopadnout mnohem více nezodpovědných řidičů.

iZdroj fotografie: Policja Drogowa

Pořízení tohoto moderního a kvalitního auta bylo financováno samotnou policií a také místní samosprávou. Toto vozidlo mohou policisté používat od začátku letošního roku. Již v minulém roce jim bylo dodáno 80 nových aut, které mohou využívat pro výkon služby. I kvůli lidem, kteří si neuvědomují, že rychlá jízda nepatří do běžného provozu, ale spíše na závodní okruh, končí některé zběsilé jízdy dopravní nehodou. Naštěstí dokážou nová vozidla zefektivni práci policistů i při těchto činnostech.

Jakou výbavu by podle vás mělo mít policejní auto?

Zdroj: Policja Drogowa

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články