Poláci vypustili do provozu nové policejní stíhačky. Upravené Superby mají tolik výkonu, že doslova trhají asfalt

Ujíždět před policií se jednoduše nevyplácí a nezodpovědní řidiči by si měli dávat větší pozor. Polští policisté totiž dostanou nové vozidlo, kterému jen tak něco neunikne.

i Zdroj fotografie: Policja Drogowa
                   

Každý den se můžete setkat s několika nezodpovědnými řidiči, kteří ohrožují nejen sebe, ale i životy ostatních lidí. Naštěstí na silnicích hlídkují policisté, kteří dávají pozor na dodržování pravidel silničního provozu. V případě, že se setkají s neukázněným řidičem nebo s tím, který nedodržuje předpisy, zastaví jej a proberou s ním jeho jednání. V mnoha případech také udělí pokutu a poté dále hlídkují. Někteří lidé však na výzvy policistů nereagují a začnou ujíždět.

Ujíždějící řidiči

V médiích můžete velmi často vidět záznamy z policejních honiček. V mnoha situacích lze vidět, jak si policisté všimnou podezřelého řidiče, který na sebe nějakým způsobem upoutá pozornost. Hned poté se za ním strážci zákona vydají a na policejním vozidle zapnou výstražná světla, sirény a zároveň nápis STOP, kterým vyzývají k zastavení. Někteří nezodpovědní řidiči však takovou výzvu ignorují a z jistého důvodu začnou ujíždět. Podobné policejní honičky však velmi často končí chybou ujíždějícího řidiče a jeho zběsilá jízda poté končí.

iZdroj fotografie: Policja Drogowa

Nová posila pro polské policisty

Na podobné situace se policistům hodí vozidla, která jsou speciálně upravena tak, aby dohnala téměř každého ujíždějícího řidiče. S upravenými vozidly se nejčastěji potkáte na dálnicích, kde policejní auto ani nepoznáte, a přesto se vám může stát, že se za vámi objeví osobní vozidlo, v němž celou dobu jedou policisté, měří rychlost ostatních vozidel a dohlížejí na provoz. V Dolním Slezsku brzy dostanou polští strážci zákona nové auto, díky kterému budou mít snazší práci s dopadením některých neukázněných šoférů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže se alespoň občas vydáte do Polska, můžete si v brzké době všimnout nové posily pro policisty v Dolním Slezsku, kterou bude Škoda Superb. Nejedná se o obyčejný Superb, ale o takový, který je upraven speciálně pro strážce zákona. Má totiž pohon všech kol a dokáže jet až 280 km / hod. Mezi jeho přednosti ve výbavě patří samozřejmě i radar, díky němuž se podaří dopadnout mnohem více nezodpovědných řidičů.

iZdroj fotografie: Policja Drogowa

Pořízení tohoto moderního a kvalitního auta bylo financováno samotnou policií a také místní samosprávou. Toto vozidlo mohou policisté používat od začátku letošního roku. Již v minulém roce jim bylo dodáno 80 nových aut, které mohou využívat pro výkon služby. I kvůli lidem, kteří si neuvědomují, že rychlá jízda nepatří do běžného provozu, ale spíše na závodní okruh, končí některé zběsilé jízdy dopravní nehodou. Naštěstí dokážou nová vozidla zefektivni práci policistů i při těchto činnostech.

Jakou výbavu by podle vás mělo mít policejní auto?

Zdroj: Policja Drogowa

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví