Řidiči si to rozdali na silnici, za blokování pruhu přišla pomsta v podobě myšky a vybržďování

Nechat se vyprovokovat bezohlednou jízdou není dobrý plán. I když vás jiný vůz blokuje a nervy začínají pracovat, oplatit to myškou a vybrzděním, se nemusí vyplatit. Naopak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O agresivní a nebezpečné situace není na silnicích nouze ani u našeho severního souseda, v Polsku. Provokativní jízda v levém předjížděcím pruhu, může počechrat nervy spousty řidičů, kteří by rádi předjížděli. Oplatit to ale myškou a vybržděním je hodně špatný nápad. Přesně to se stalo, když řidiči Audi A8 s polskou SPZ došla trpělivost.

Myšku následovalo vybrzdění

Agresivní předjíždění bylo v hlavní roli příběhu, který zachytila kamera v automobilu řidiče, které měl plné ruce práce, aby na vybrzdění zareagoval. Ale ani on není zcela bez viny, protože se v podstatě nehnul z levého pruhu a v pravém byl provoz, takže nebezpečné předjetí se dalo čekat.

iZdroj fotografie: Audi

Na záběrech videa je dokonale vidět, jak se řidič Audi A8 vmáčkl do levého jízdního pruhu a zabrzdil těsně před kapotou vozu, který měl v kabině kameru. Přestože řidiči Audi zřejmě došla trpělivost, reagovat myškou následovanou vybrzděním je hodně nebezpečný manévr.

Provokace kvůli videu

Přestože jednoznačně jde o odsouzeníhodné jednání a kritické selhání řidiče Audi, vina je na obou stranách.  I když nechat se vyprovokovat a pomstít se v podobě vybrzdění je nepřijatelná reakce, která na silnice prostě nepatří.  Touha oplatit někomu bezohlednou jízdu stejnou mincí může vyústit v havárii.

Řidič vozu, jehož kamera incident zaznamenala, se při jízdě také nechoval ukázkově. Po rozjezdu ze světelné křižovatky udržoval podobnou rychlost jako auta ve vedlejším pravém jízdním pruhu. Na záběrech je vidět, jak zrychluje, aby Audi neměla šanci ho předjet. Proč to udělal?  Je možné, že právě proto, aby měl skvělé video.

Jak reagujete, když předjížděcí pruh někdo „blokuje“?

Zdroj: Bandyta z kamerką

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články