Poruchu vozu poznáte během jízdy. Všímejte si hluku, ale i barvy výfukových plynů

                   

Porucha vozu je nepříjemný problém, který znamená nejenom to, že jsme v danou chvíli nepojízdní, ale znamená pro nás také to, že bude nutné platit za opravu. Stále však platí, že když je případná porucha podchycena v počátku, může být oprava jednodušší, rychlejší a levnější. Čeho si během jízdy všímat?

Jakýkoliv hluk

Pokud během jízdy slyšíte i něco jiného, než běžné svištění vzduchu, nebo také zvuk motoru, je něco špatně. Jakýkoliv hluk, který se jeví jako nepřirozený, je problém. Obvykle jde o různé klepání, nebo vrčení. Proto navštivte servis. Už podle zvuku může mechanik přibližně určit, co je špatně.

Barva výfukových plynů

Pokud je auto zahřáté, tak bychom za sebou výfukové plyny v podstatě neměli vidět. Co ale v případě, kdy je vidíme? Potom je něco špatně. A je jedno, zda se jedná o výrazný šedý dým, výrazný černý dům, nebo je dým lehce namodralý. Ani jedno není normální stav a vše může naznačovat, že porucha je v dohledu.

Problémy s řízením

Opět se může jednat o celou řadu problémů, které mohou nastat. Najednou je řízení těžší, už není tolik přesné, může docházet k tomu, že auto plave, nebo i k tomu, že je přetáčivé, nebo naopak nedotáčivé. Pokud se nic z toho nedělo před tím, být na pozoru se vyplatí. Jak proto, že můžete závadu podchytit v začátku, tak proto, že problémy s řízením přímo ohrožují vaši bezpečnost během jízdy.

Zápach v interiéru

I ten může ukazovat na možný problém. Opět se může objevovat řada druhů zápachu. Některý má na svědomí klimatizace a problémy s ní. Dále tu mohou být i výfukové plyny, které poukazují na to, že je poškozen právě tento prvek v autě. Stejně tak se ale může objevit i zápach benzínu nebo nafty, podle toho na co naše auto jezdí. Ani to není přirození. Problémem však může být i zápach spálené gumy, který může klidně naznačovat problém s elektroinstalací našeho vozu.

Zdroj: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články