Potřeboval převézt syna. Tak udělal ze svého auta karanténu

                   

Jakmile se začal koronavirus šířit světem, začínaly různé země přijímat mnohá bezpečnostní opatření, na která bylo nutné pochopitelně reagovat. V tu chvíli se řada lidí dostala do celkem svízelné situace, jelikož mohli být na různých koncích světa, a potřebovali se dostat domů.

Otec jel vyzvednout syna

Takto začíná i příběh tohoto muže, který musel vyzvednout svého syna, který se předtím nacházel v Itálii. Tedy v zemi, která po vypuknutí pandemie patřila mezi nejvíce ohrožené. Sice se vrátil do své domoviny, ale v tu chvíli bylo nutné syna dostat bezpečně domů, a bylo nutné neohrozit sebe, ani neohrozit ostatní. Doma již pro něho bylo vše připraveno tak, aby mohl být požadovaných 14 dní v karanténě a neohrozil rodinu. Jak ale zajistit bezpečnost převozu?

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Z auta udělal karanténní místnost

Muž se rozhodl, že musí upravit své auto tak, aby mohl svého syna bez problémů transportovat do místa bydliště. A tak se na základě různých informací o koronaviru a na základě své zručnosti pustil do práce. To hlavní, co bylo potřeba udělat, bylo oddělení dvou částí auta. Bylo třeba oddělit přední část vozu, kde byl on jako řidič, a zadní část vozu, kde cestoval jeho syn, který mohl být nakažený koronavirem.

Pomohly igelity a trubky

Muž samozřejmě měl k dispozici jenom běžné materiály a věci, a tak musel použít třeba igelitové folie, stejně jako lepicí pásku, nebo trubky. Úprava jeho auta vypadala úsměvně i hrozivě zároveň, ale posloužila svému účelu. Natažená igelitová folie zabránila osobnímu kontaktu, ale i tomu, aby se v autě mísily možné rizikové kapénky. Trubky byly určené k tomu, aby mohl být veden vzduch z předních výdechů klimatizace do zadního prostoru, kde se nacházel syn.

iZDROJ FOTOGRAFIE: FB

Cestu absolvovali v pořádku

Auto sice nebylo stoprocentně izolováno a řada odborníků by nad ním možná kroutila hlavou. Otec se však rozhodl udělat vše potřebné, jak mohl a jak považoval za správné. Syna nakonec v pořádku převezl domů. S cestou samozřejmě byla spojena i další bezpečnostní opatření, jelikož nebylo možné nikde zastavovat, a to ani v obchodech, ani na benzinových stanicích.

Čin tohoto otce vyvolal obdiv mnohých. Jak proto, že se rozhodl svého syna převézt sám, tak proto, že se rozhodl neriskovat šíření nákazy a auto funkčně upravil s tím, co měl k dispozici. A to tak, aby byl hlavně on dostatečně chráněn a také tak, aby měl jeho syn na zadním sedadle i dostatečný komfort.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností