Potřebujete koupit dálniční známku? Pořiďte si ji online

Bez dálniční známky se neobejde nikdo, kdo chce užívat tento úsek s poplatkem. Dříve se používaly lepicí formy této známky, a pokud jste měli štěstí a nezastavila vás policie, mohli jste dálnici projet bez poplatku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ovšem dnes je vše řízeno elektronicky. Vaše vozidlo je zaregistrované v systému, a pokud ne, a vy vyrazíte na dálnici, mohou vás sejmout zabudované kamery. Když se ukáže, že nemáte zaplaceno, přijde tučná pokuta. To neriskujte. Benefitem elektronické dálniční známky je skutečnost, že si ji můžete pořídit z tepla domova online.

Kde koupit dálniční známku?

Ptáte se, kde koupit dálniční známku? Jak jsme zmínili, jde to online, což je pohodlné. Pokud byste si ale nevěděli rady, můžete klidně zajít například na benzínku, kde vám poradí. Jestli si kupujete dálniční známky online, oficiální prodejce je jediný, web edalnice.cz. Narazíte-li na levnější variantu, je to nesmysl, není důvod prodávat kupon levněji, než jak to určuje stát. Můžete si však pořídit dálniční známku s přidanou hodnotou. Mrkněte na CZdalnice.cz, což je přeprodejce, jenž z každé dálniční známky investuje peníze na sázení stromů. Proč zrovna sázení stromů? Emise, které se tvoří při provozu automobilů, vytváří jeden z největších zdrojů skleníkových plynů v EU. Odtud pak dochází ke globálnímu oteplování, vymírají druhy živočichů, ničí se i rostliny, jež tu byly miliony let. Lesy však mají skvělé klima, produkují kyslík a pohlcují oxid uhličitý, což je jeden ze skleníkových plynů). Takže sázení stromů má smysl. A funguje to, jelikož projekt CZdalnice.cz pomohl vysadit skoro 60 tisíc stromů.

Jak koupit dálniční známku?

Je to jednoduché. Na webových stránkách zadáte SPZ, vyberete druh dálniční známky (roční, na 30 či 10 dní), zvolíte začátek platnosti známky a pak jen zaplatíte. Můžete kreditní nebo debetní kartou, bankovním převodem, nabízí se i platební brána KEVIN. Poplatkem se zařadíte do systému a nemusíte se už o nic starat. Ani o složité nalepování, ani odstraňování. Koupit dálniční známku je dnes otázka pár minut, systém vás navíc upozorní, že vám končí platnost. Využijte proto té šance a ještě něco udělejte pro prostředí kolem nás.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články