Potřebujete nové autopotahy? Univerzální, nebo ušité na míru?

                   

Současný trh nabízí nepřeberné množství možností, co se doplňků pro automobily týče. S poměrně pestrým produktovým portfoliem se pyšní také trh s autopotahy. Pokud máte v automobilu jakkoliv poškozená sedadla – politá, propálená či prodřená od používání, není nic jednoduššího než dané vady na kráse zakrýt autopotahem. Stejně tak mají autopotahy ještě jeden důležitý úkol, a to zabránit opotřebení sedadel, a tak si je často pořizují i majitelé nových motorových vozidel.

Univerzální autopotahy

Při výběru autopotahů se však budete rozhodovat mezi dvěma variantami. První možností jsou univerzální autopotahy, které jsou charakteristické příznivou cenou. Většinou jsou ihned skladem, a tak je do několika dnů můžete mít nasazené na sedadlech. Počítejte však s tím, že ne vždy přesně sedí, občas ani nedisponují prostřihy pro ovládací prvky. Univerzální autopotahy nacházejí uplatnění zejména ve starších automobilech, která nemají příliš tvarovaná sedadla, stolky na zadních částech předních sedadel, opěrky pro loket a podobně.

Autopotahy na míru

Vyšší cenovku mají autopotahy na míru, ovšem vyvažují ji jiné výhody. Cena autopotahů na míru začíná zpravidla na dvou tisících korunách, ale takové varianty jsou ideální spíše do pracovních vozidel či automobilů používaných třeba hodinu denně. Přesně sedí, jsou přímo ušity na konkrétní typ vozidla s určitou konfigurací sedadel. Jestliže jste ochotni připlatit si, tak od čtyř tisíc korun už zakoupíte otěruvzdorné materiály. Do dražších autopotahů byste měli investovat v okamžiku, kdy trávíte v automobilu více než tři či čtyři hodiny denně.

Potahy nemají pouze ochrannou funkci, mnohdy mají zkrášlit interiér automobilu, a proto byste se měli zajímat i o design. Co se odstínů týče, ty by měly ladit s ostatními prvky ve vozidle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články