Pouliční závod skončil nehodou. Vrak vozu vypadá hrozivě

                   

Závodit v běžném provozu se nevyplácí. Jak proto, že zde hrozí mnoho problémů s ostatními účastníky silničního provozu, tak jednoduše proto, že zde narozdíl od okruhů nejsou žádné bezpečnostní zóny. Okolí silnic se může měnit v nebezpečnou past, kde hrozí ohromné nebezpečí. Jasně se o tom přesvědčili mladí lidé z Floridy, kteří si vybrali jednu z místních silnic k tomu, aby si zde uspořádali svůj závod.

Kdo bude rychlejší?

Díky kameře, která úsek zaznamenávala, bylo možné dobře sestavit celý sled událostí. Nejprve běžně projelo jedno, potom druhé auto. Na této jízdě ještě nebylo nic podezřelého a tak jenom málokdo tušil, že dochází k tomu, že oba vozy, oba řidiči v tu chvíli míří na svůj pomyslný start.

Že dochází k pouličnímu závodu, to bylo jasné po chvíli, když se z druhého směru vyřítila stejná dvojice aut, jedoucí velkou rychlostí, jedno vedle druhého. Bylo jasné, co se děje. Pouliční závod, kde je cílem ukázat, čí auto je lepší a který z řidičů bude rychlejší. Po chvíli však došlo k něčemu velmi šokujícímu.

Auto vyjelo ze silnice

Najednou jeden z vozů lehce vyjel mimo vozovku. Zatímco na závodním okruhu by to patrně nebylo nic hrozného, nebo by zamířil do některé z bezpečnostních zón, kde by mohl bezpečně zpomalit, zde tuto možnost neměl. V tu chvíli bylo vidět, jak nezvládá řízení, jde lehce do smyku a ten se snaží zvládnout. Následuje opět další výlet mimo vozovku. A potom se to stane.

Najednou najede na překážku, která ve vysoké rychlosti poslouží jako odrazový můstek. To, co by na plátně kina vypadalo jako efektní kaskadérský trik, to se v tu chvíli stává manévrem, ze kterého se tají dech.

Auto najednou vylétá vysoko do vzduchu, začíná rotovat, a když dopadá zpět na silnici, je jasně vidět, že je v tu chvíli zcela otočeno, střechou dolů. Celý incident zaznamenala jedna z kamer. Video bylo zveřejněno jako jeden z odstrašujících příkladů nejenom pro mládež, ale pro každého, kdo by si snad chtěl plést veřejné silnice se závodní dráhou. A běžné auto se závodním speciálem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články