Muž se rozhodl nalít použitý olej do nádrže dieselového vozidla. Jak jeho bláznivý experiment dopadl natočil na video

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, zda lze použít motorový olej jako palivo, jeden Youtuber se rozhodl na tuto otázku zodpovědět v rámci svého experimentu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Lidé si vybírají nové auto i podle toho, na jaké jezdí palivo. Obecně je známo, že nafta je dobrá především na dlouhé vzdálenosti. Jízda s dieselovým motorem je úspornější, ale nehodí se pro krátké trasy. Na ty je vhodnější spíše benzínový motor. Jeden uživatel YouTube se rozhodl pro experiment s dieselovým motorem. Do něj nalil místo nafty použitý olej a celý pokus zdokumentoval.

Použité vozidlo pro experiment

Pro zvláštní pokus byl použit vůz Renault Laguna 2 s motorizací 1.9 DCI. Vůz byl vyroben v roce 2002. Už podle motorizace je poznat, že se jedná o dieselový motor. Youtuber zdůraznil, že auto je po jeho otci, který ho již dlouhodobě nevyužívá. Dotyčný se tedy rozhodl, že na něm vyzkouší experiment – namísto nafty nalije do nádrže použitý motorový olej. Jeho cílem bylo ušetřit na palivu.

Vůz nebyl používán na denní provoz

Vozidlo použito k testování nebylo podle Youtubera používáno denně, ale jen, když někdo potřeboval někam odjet. Toto auto dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 12,7 sekund. I přestože se jedná o starší vozidlo, se i v dnešní době najde mnoho uživatelů, kteří ho mají doma, a stále na něm vše funguje.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejprve muž odčerpal použitý olej z benzínových motorů. Ten poté nalil do nádrže na palivo. Předem zkontroloval palivovou nádrž i palivové potrubí. Do palivové nádrže nalil celkem 10 litrů použitého oleje. Následně se rozhodl nastartovat motor a zjistit, jak bude auto zpočátku reagovat. Olej se začal dostávat i do filtru, ale tlak zůstával stejný.

Čas na zkušební jízdu

Je nutné zmínit, že po nalití oleje do palivové nádrže se vypnula rezerva a zvýšil se ukazatel paliva. Při sledování videa mohlo hodně lidí očekávat, že po nastartování se z výfuku povalí kouř, ale nestalo se. Následně se muž rozhodl pro testovací jízdu. Vše se jevilo jako v pořádku a nic nenaznačovalo tomu, že by něco bylo špatně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Výkon vozu zůstal stejný a nezměnil se. Auto dokázalo zrychlit z 0 na 100 km/h za 12,5 sekundy. Muž doléval do vozidla olej postupně – nakonec se jednalo o celkem 18 litrů oleje a 5 litrů nafty. Následující den se rozhodl pro další test a auto stále fungovalo dobře. Kilometry stále přibývaly, a tak se čím dál tím méně obával, že by se mohlo něco stát. Po celou dobu jezdil bez jakýchkoliv změn ve výkonu auta. Celkově tak ujel 65 kilometrů a ušetřil peníze za tankování.

Zdroj: Michal J.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články