Poznáte, jaký supersport havaroval v poušti u Las Vegas? Škody jsou brutální.

                   

Poučení z této příhody je jednoznačné: Nepřekračujte rychlost na veřejných komunikacích. Znovu a znovu po celém světě vidíme, jak lidé na veřejných komunikacích jezdí příliš rychle a pak se stane něco hrozného. Nejen že ohrožujete svůj život, ale také životy svých pasažérů a lidí, kteří jedou po stejné silnici jako vy. Zdá se, že supersport, který byl na výše uvedeném videu odmrštěn do pouště, byl jediným vozidlem, který se podílel na havárii. Tento supersport se tak stal jedinou obětí bouračky v odlehlé nevadské poušti. Video od DailyDrivenExotics ukazuje, následky této šílené nehody.

Ten, kdo rychlé auto řídil, nejspíš zkoušel, co všechno auto vydrží. Z toho, co ukazuje video, vůz vlétl do zatáčky na dálnici a dostal se do protisměru, kde vyjel ze silnice. Nějak se řidičovi podařilo zabránit pádu vozu do hluboké rokle, která se nacházela hned u silnice, když pouze zavadil o její okraj. Nicméně kolo, spolu s uhlíkovou keramickou brzdou, v této rokli skončilo, když se části zastavily daleko od vozu.

McLaren 720S je na odpis. Podle množství pouštního prachu na povrchu to vypadá to, že supersport se několikrát převrátil. Celá zadní část auta je zničena a panely karoserie chybí. Dveře řidiče vypadají bez úhony, ale na straně spolujezdce je to horší. Střecha je rozdrcena a dveře jsou vytržené z pantů. Uvnitř to vypadá, že se poškozená střecha dotkla horní části sedadla spolujezdce, což by mohlo být smrtelné, kdyby se o ni pasažér opíral. Všude je prach. Přední část vozu je nejméně zničená – ale vzhledem k celkovému poškození je to tak nějak jedno.

Podle videa, když dorazili policisté, zjistili, že auto opuštěné, bez svých cestujících. Zdá se však, že si našli cestu do místní nemocnice se zraněními, které neohrožují život – škrábanci a modřinami.

Tato nehoda by mohla být mnohem horší. Pokud by auto spadlo do rokle, kolemjedoucí řidiči na silnici by si auta nemohli všimnout. Řidič a spolujezdec by byli uvězněni bez možnosti přivolat si pomoc. Toto je připomínka, že byste schopnosti svých silných aut měli zkoušet raději na okruhu. Jinak se může stát něco špatného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články