Pracovníci z kanceláří u výrobní linky, i to je důsledek koronaviru

                   

O tom, že pandemie koronaviru výrazně změnila svět a jeho fungování, není pochyb. Jedním z důkazů může být i to, k čemu došlo v automobilovém průmyslu, konkrétně v automobilce Honda – na výrobě vozů se zde totiž podílejí i zaměstnanci, které byste za běžných okolností našli v kanceláři. Koronavirus a s ním související nedostatek personálu totiž způsobil, že továrna Hondy v Ohiu přistoupila k tomu, že na zdejší výrobní lince kromě klasických dělníků už nějakou dobu pracují i kancelářští zaměstnanci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pro zákazníka cokoli…

Americká továrna známé automobilky se tímto způsobem rozhodla vyřešit problém s nedostatkem pracovníků ve výrobě, nechtěla totiž kvůli koronaviru zastavit výrobu automobilů tak, jak k tomu došlo například v některých automobilových závodech v Evropě. Automobilka se hájí tím, že chce i v době pandemie uspokojit poptávku po svých vozech, a tak do výroby přesunula část zaměstnanců, kteří za běžných okolností ve výrobě nepracují, jedná se zejména o vývojáře, nákupčí a účetní, tedy o zaměstnance, kteří s manuální prací u výrobního pásu nemají žádné zkušenosti.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Chybějící zaškolení na výrobní linku

Problém by mohl spočívat v tom, že podle dostupných informací tito zaměstnanci ale neprocházejí předem žádným školením. Práce u výrobní linky sice není nikterak náročná, v naprosté většině případů se jedná o stereotypní opakující se činnosti a úkony, přesto jsou ale vyžadovány určité znalosti a dovednosti, které je třeba mít. Právě na to poukazují někteří lidé z odborů pracovníků v automobilovém průmyslu. Je třeba určitý trénink, školení, díky němuž pak zaměstnanec ví, co a jak správně dělat. Odbory na jednu stranu chápou nelehkou situaci automobilky vzhledem ke koronaviru, ale lepším řešením by podle nich bylo přijmout nové pracovníky zvenčí, kteří již v minulosti podobnou práci vykonávali. Honda by tak ušetřila na jejich školení a zároveň by byla zaručena kvalita jejich práce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod