Pracovníci z kanceláří u výrobní linky, i to je důsledek koronaviru

                   

O tom, že pandemie koronaviru výrazně změnila svět a jeho fungování, není pochyb. Jedním z důkazů může být i to, k čemu došlo v automobilovém průmyslu, konkrétně v automobilce Honda – na výrobě vozů se zde totiž podílejí i zaměstnanci, které byste za běžných okolností našli v kanceláři. Koronavirus a s ním související nedostatek personálu totiž způsobil, že továrna Hondy v Ohiu přistoupila k tomu, že na zdejší výrobní lince kromě klasických dělníků už nějakou dobu pracují i kancelářští zaměstnanci.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pro zákazníka cokoli…

Americká továrna známé automobilky se tímto způsobem rozhodla vyřešit problém s nedostatkem pracovníků ve výrobě, nechtěla totiž kvůli koronaviru zastavit výrobu automobilů tak, jak k tomu došlo například v některých automobilových závodech v Evropě. Automobilka se hájí tím, že chce i v době pandemie uspokojit poptávku po svých vozech, a tak do výroby přesunula část zaměstnanců, kteří za běžných okolností ve výrobě nepracují, jedná se zejména o vývojáře, nákupčí a účetní, tedy o zaměstnance, kteří s manuální prací u výrobního pásu nemají žádné zkušenosti.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Chybějící zaškolení na výrobní linku

Problém by mohl spočívat v tom, že podle dostupných informací tito zaměstnanci ale neprocházejí předem žádným školením. Práce u výrobní linky sice není nikterak náročná, v naprosté většině případů se jedná o stereotypní opakující se činnosti a úkony, přesto jsou ale vyžadovány určité znalosti a dovednosti, které je třeba mít. Právě na to poukazují někteří lidé z odborů pracovníků v automobilovém průmyslu. Je třeba určitý trénink, školení, díky němuž pak zaměstnanec ví, co a jak správně dělat. Odbory na jednu stranu chápou nelehkou situaci automobilky vzhledem ke koronaviru, ale lepším řešením by podle nich bylo přijmout nové pracovníky zvenčí, kteří již v minulosti podobnou práci vykonávali. Honda by tak ušetřila na jejich školení a zároveň by byla zaručena kvalita jejich práce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články