Praktická část v autoškole končí „zaparkováním“ v cihlové zdi

                   

I v této disciplíně tu ovšem máme mladou průkopnici, 17letou žačku autoškoly, která v minulých dnech absolvovala svou praktickou část závěrečné zkoušky a těšila se, že, konečně získá řidičský průkaz. Bohužel se jí stala menší nehoda. Incident se odehrál na předměstí Minneapolis v Buffalu v Minnesotě; naštěstí nikdo nebyl vážně zraněn, ale instruktor autoškoly sedící na sedadle spolujezdce musel kvůli drobným poraněním do nemocnice. Studentku nečekají žádná obvinění, protože toto byla opravdu jen nešťastná náhoda, ačkoli to vypadá, že když pošlete auto do zdi – nemluvě o tom, že svého učitele pošlete do nemocnice – je pravděpodobně automaticky neúspěšný pokus.

Co se přesně stalo? Podle policejního oddělení v minnesotském Buffalu studentka prostě zařadila jedničku místo zpátečky, což „vedlo k tomu, že vozidlo se pohnulo dopředu“, a dívka šlápla na plynový pedál. Pravděpodobně nikdo z nás ještě nikdy neprojížděl cihlovou zdí, ale řekli bychom, že na takovou havárii bylo potřeba něco více než jenom jeden nenadálý malý omyl. Zpráva o nehodě neuvádí žádné další podrobnosti, ale zdá se, že studentka zpanikařila, když SUV popojelo dopředu, a místo brzdy dupla na plyn. Upřímně řečeno, to je chyba, která se stává poměrně často i zkušenějším řidičům všech věkových kategorií.

Asi se objeví mnoho čtenářů, kteří nad tímto počinem budou kroutit hlavu a požadovat, aby dívenka už nikdy neměla šanci získat řidičské oprávnění, ale uvědomte si, že řídit někdy začínal každý z nás. Tato alespoň byla skutečně nešťastná nehoda, na rozdíl od té, kdy někdo mezi poli za městem při svém prvním pokusu o zatáčku s ručkou obtočí svůj Golf GTI okolo stromu. Budova i auto mohou, půjdou opravit, nikdo při nehodě nezemřel, a my můžeme mladé řidičce držet palce, aby měla odvahu vrátit se za volant a získat svůj vytoužený řidičák.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články