Pojede na křižovatce jako první autobus nebo červené auto? Hádka, na které pohořelo mnoho českých řidičů

Všichni řidiči museli projít autoškolou, než dostali řidičské oprávnění. I přesto, že by měli znát odpověď hned, někteří lidé netuší, kdo by měl na této křižovatce přednost.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem CarTests
                   

Mnoho lidí, kteří prochází autoškolou, se učí, jak správně jezdit. Na internetu si dělají testy, ve kterých zkouší své vědomosti ohledně provozu. S velkou pravděpodobností by tyto testy měli dělat i lidé po autoškole, protože v jistých situacích nevědí, co mají dělat. Na některých křižovatkách je pro ně totiž obtížné poznat i podle značení, kdo z nich má přednost.

Lidé nedodržují pravidla silničního provozu

Někteří řidiči se rozhodli, že poté, co opustí autoškolu a dostanou řidičské oprávnění, přestanou respektovat pravidla silničního provozu. Většinou dělají vědomé chyby, jako například to, že jezdí vyšší rychlostí. Dále předjíždí v zatáčkách, nedodržují bezpečnou vzdálenost od jedoucího vozidla před nimi a tak dále. Neuvědomují si, že tak ohrožují sebe i své okolí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dochází také k situacím, že přijedou na křižovatku, kterou neznají, a nevědí, co mají dělat. Občas bývají křižovatky složité, a proto by řidiči měli věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení. Ani dopravní značení však nepomáhá a nastávají zmatky a komplikace na silnici. Tito řidiči by se měli znovu podívat do knížky z autoškoly a pořádně si nastudovat, jak se správně jezdí na různých křižovatkách. Ušetří tak nervy sobě i mnoha dalším řidičům.

iZdroj fotografie: Pixabay

Je jen na vás, zda se rozhodnete si tato pravidla zopakovat a naučit se je. Pokud ne, může se vám stát ještě hodně nepříjemných situací. Mnoho takových případů končí odebráním řidičského oprávnění. Lidem, kterým je odebráno oprávnění k řízení, musí poté znovu skládat zkoušky. Po mnoha letech zjistí, že mají určité problémy se zkouškou z teorie.

Vyzkoušejte si test

Tato hádanka / test se objevuje na internetu už několik měsíců. Jen málo lidí dokázalo správně odpovědět a určit, kdo má na křižovatce přednost. Jestliže máte řidičský průkaz, měli byste být schopni odpovědět správně. V opačném případě si raději zopakujte učivo z autoškoly. Postupem času mnozí řidiči ztrácí ostražitost nebo na některá pravidla zapomínají.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Červené vozidlo se chystá jet rovně a autobus chce odbočit doleva. Obě vozidla mají zelenou. Lidé, kteří odpověděli, že první by měl vyjet autobus, by si měli znovu nastudovat křižovatky. Přednost má totiž červené auto. Na silnici existuje určitá hierarchie. Jako první se vždy řiďte pokyny policisty, když na silnici nebude, řiďte se podle semaforu. Jestliže neuvidíte policistu ani semafory (nebo budou vypnuté), řiďte se dopravními značkami. Autobus by měl přednost jen v tom případě, že by semafory nefungovaly.

Zdroj: CarTests

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu