Řidiče BMW prchajícího před policií usvědčila jeho vlastní kamera. „Krám jeden, neměl jsem to kupovat“, vypověděl

Palubní kamera je rozhodně šikovné a užitečné zařízení, pomáhající vyřešit případné sporné situace v dopravě. Někdy ale umí „potopit“ i svého majitele. Přesně jako v našem videu.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Že jsou palubní kamery (v angličtině známé pod označením „dashcam“) výborným sluhou, o tom asi není pochyb. Rok od roku sofistikovanější a lépe snímající malé krabičky, které dovedou zaznamenat dění před a kolem vozidla často v nebývalé kvalitě. Jsou však situace, kdy si jejich pořízení bude jejich majitel zřejmě dlouho vyčítat. Třeba ta, když místo spořádané jízdy podle předpisů „poruší všechny zákazy“ – a policie mu je zpětně přehraje právě z jeho kamery. Tak se na to pojďte podívat.

Policii nebaví honičky v autech. Kupte si kamery

Celé „kamerové dobrodružství“ se odehrálo v Anglii, kde policie toleruje leccos, ale bezohlednou jízdu v zástavbě opravdu nemá ráda. Ostatně podobně jako u nás. A už vůbec nemá ráda, když na její výzvu k zastavení si někdo „splete pedál“ a místo brzdy sešlápne plyn. Oprávněně pak u strážců zákona vzniká pocit, že jsou tam vlastně k ničemu, když si kdekdo z jejich červeného terčíku udělá „dobrý den“. A donutí je sednout do aut a pustit se do pronásledování. I když, v tomto případě vlastně ani nemuseli.

iZdroj fotografie: Policie

Jak je totiž z videa patrné, šílená jízda skončila tak, jak v těchto případech často skončí: samozvaní desperáti, prchající z jakýchkoli důvodů před zákonem jsou menší mistři volantu, než si asi byli schopni připustit. A v první větší krizi nezvládnou řízení a končí ve škarpě. Ani v tomto případě tomu nebylo jinak, policisté z anglického Norfolku si v podstatě mohli nalít kávu, usrkávajíce jí nasednout do auta a pomalou jízdou se vydat za uprchlíkem.

Našli by nedaleko „zbořené“ BMW v zatáčce, kde to náš slavný řidič zkrátka nezvládl, plus celý záznam jízdy včetně GPS rychlosti. Dokonalé. K čemu jsou vlastně radary v policejních vozech? Děravá státní kasa může ušetřit. Ale vážně. Náš pirát se místy pohyboval rychlostí přes 200 km/h, což při jízdě v zástavbě soudce ohodnotil jako obecné ohrožení. Jako se tomu ostatně děje už i u nás. Spolu s dalšími přestupky to nakonec „vyneslo“ 2 roky vězení plus nějaké ty pokuty a penále. Komentář majitele kamery z úvodu (jak jej přinesl tisk a jak jej velmi mírně překládáme) pak lze asi vcelku pochopit. Docela drahá kamera. Především ale drahé ego za volantem.

Jaké tresty byste dávali podobným pirátům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ultimátní zabiják lodí, proti němuž nebude obrany: Čína pracuje na rychlém „raketo-torpédu“ s nadzvukovou rychlostí
Události247.cz
Události247.cz
Jako za bolševika: Putin nadělí Rusům nepříjemný vánoční dárek. Na potraviny si podle nového videa vystojí pořádné fronty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Lechtání může ublížit dítěti i dospělému: Smích vždy neznamená zábavu, může to přejít až k týrání
adbz.cz
adbz.cz
Čtyři věci, které orchideje k smrti nenávidí. Kdo se jich vyvaruje, může se z nádherných květů těšit po celý rok