Řidiče BMW prchajícího před policií usvědčila jeho vlastní kamera. „Krám jeden, neměl jsem to kupovat“, vypověděl

Palubní kamera je rozhodně šikovné a užitečné zařízení, pomáhající vyřešit případné sporné situace v dopravě. Někdy ale umí „potopit“ i svého majitele. Přesně jako v našem videu.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Že jsou palubní kamery (v angličtině známé pod označením „dashcam“) výborným sluhou, o tom asi není pochyb. Rok od roku sofistikovanější a lépe snímající malé krabičky, které dovedou zaznamenat dění před a kolem vozidla často v nebývalé kvalitě. Jsou však situace, kdy si jejich pořízení bude jejich majitel zřejmě dlouho vyčítat. Třeba ta, když místo spořádané jízdy podle předpisů „poruší všechny zákazy“ – a policie mu je zpětně přehraje právě z jeho kamery. Tak se na to pojďte podívat.

Policii nebaví honičky v autech. Kupte si kamery

Celé „kamerové dobrodružství“ se odehrálo v Anglii, kde policie toleruje leccos, ale bezohlednou jízdu v zástavbě opravdu nemá ráda. Ostatně podobně jako u nás. A už vůbec nemá ráda, když na její výzvu k zastavení si někdo „splete pedál“ a místo brzdy sešlápne plyn. Oprávněně pak u strážců zákona vzniká pocit, že jsou tam vlastně k ničemu, když si kdekdo z jejich červeného terčíku udělá „dobrý den“. A donutí je sednout do aut a pustit se do pronásledování. I když, v tomto případě vlastně ani nemuseli.

iZdroj fotografie: Policie

Jak je totiž z videa patrné, šílená jízda skončila tak, jak v těchto případech často skončí: samozvaní desperáti, prchající z jakýchkoli důvodů před zákonem jsou menší mistři volantu, než si asi byli schopni připustit. A v první větší krizi nezvládnou řízení a končí ve škarpě. Ani v tomto případě tomu nebylo jinak, policisté z anglického Norfolku si v podstatě mohli nalít kávu, usrkávajíce jí nasednout do auta a pomalou jízdou se vydat za uprchlíkem.

Našli by nedaleko „zbořené“ BMW v zatáčce, kde to náš slavný řidič zkrátka nezvládl, plus celý záznam jízdy včetně GPS rychlosti. Dokonalé. K čemu jsou vlastně radary v policejních vozech? Děravá státní kasa může ušetřit. Ale vážně. Náš pirát se místy pohyboval rychlostí přes 200 km/h, což při jízdě v zástavbě soudce ohodnotil jako obecné ohrožení. Jako se tomu ostatně děje už i u nás. Spolu s dalšími přestupky to nakonec „vyneslo“ 2 roky vězení plus nějaké ty pokuty a penále. Komentář majitele kamery z úvodu (jak jej přinesl tisk a jak jej velmi mírně překládáme) pak lze asi vcelku pochopit. Docela drahá kamera. Především ale drahé ego za volantem.

Jaké tresty byste dávali podobným pirátům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články