Důvod, proč Japonci preferují a mají raději malá hranatá auta

Překvapivé důvody, proč Japonci vyrábějí hranatější a menší auta

Možná jste někdy byli v Japonsku, nebo jste se dívali na japonský film a všimli jste si, že Japonci preferují především hranatá auta. Tady jsou důvody proč.
i Zdroj fotografie: Nissan

Pokud jste někdy sledovali japonskou televizní show, nebo dokonce Japonsko navštívili, určitě jste si všimli, že japonská auta se od nejmodernějších aut světa trochu liší. Jejich automobily jsou hranatější a menší. Jenda věc je preference, ale existuje více důvodů, proč Japonci dávají předost menším a hranatějším vozům.
„Shintoˮ myšlení

Japonci hodně věří ve své tradice a historické kultury, které přísně dodržují. Jedním z takových kulturních principů, ve který věří, je „šintoismusˮ. Řídí se zásadou cti Zemi a ostatní lidské bytosti. Základním aspektem šintoismu je mít minimum, které potřebujeme a zbytek sdílet se svými blízkými. Díky tomu budeme šťastní. Japonci se řídili stejným pravidlem při navrhování automobilů. To je jeden z důvodů, proč Japonci milují malá a hranatá auta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Koncept „Kei Carsˮ

Automobily Kei neboli lehká verze automobilů je v Japonsku od druhé světové války oblíbený pojem. Válka byla pro Japonce těžké období a ti si nemohli dovolit luxus. Ve snaze udělat automobily dostupným zbožím představilo Japonsko vozy Kei. Jednalo se o malá hranatá auta, která lidem po celém Japonsku dodávala pohodlí a dostupnost. Hranatá auta mají také nízké daňové a pojistné závazky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Prostor

Japonsko je země, která je víc a víc přeplněná. Vzhledem k vysokému počtu obyvatel v celé zemi je málo parkovacích míst. Japonci by si mohli dovolit velká auta, ale nebylo by to dobré pro tamní rostoucí provoz. Skvělou volbou je pro Japonce malé, hranaté auto, které zabírá malou plochu při parkování. Japonští návrháři dokonce upravují vnitřní prostor tak, aby tam bylo více místa bez zvětšení celého rozměru auta.

109 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 357 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů