Přes 4 miliony za Mercedes z devadesátek. Ano, pokud v něm jezdil Michael Jordan

                   

Že věci mohou nabývat na hodnotě poněkud zvláštními způsoby, na to už jsme si asi zvykli. Velmi viditelné je to zejména u různých sběratelských či vzácných kousků. A může se jednat klidně i o automobily. A jak může takové auto opravdu nečekaně nabýt na své hodnotě?

Jedním z takových případů může být skutečnost, že jej vlastnila nějaká celebrita. Potom se může stát i 24 letý vcelku obyčejný Mercedes, opravdu ceněným vozem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Basketbalová hvězda

A o jaké celebritě tady mluvíme? Je to Michael Jordan, přičemž toto jméno pravděpodobně slyšel i ten, kdo se o basketbal jinak nezajímá. Přesto si připomeňme, že je mnohými považován za nejlepšího hráče basketbalu všech dob. V roce 2014 se z něj stal první dolarový miliardář v nejlepší basketbalové soutěži světa, tedy NBA. Tento velký hráč je zároveň ale také velkým člověkem, a to nejen proto, že měří téměř 2 metry, ale protože štědře dotuje nejrůznější charitativní organizace.

Obyčejné auto za neobyčejné peníze

Pokud jsme v úvodu hovořili o obyčejné Mercedesu, musíme dodat, že zase není až tak obyčejný, i když jak se to vezme, protože Mercedesy z té doby nejsou nikterak cenné. Každopádně se jedná o úpravu tuningové firmy Lorinser, která se specializuje právě na ladění vozů značky Mercedes, ale i tak je částka v přepočtu skoro 4,5 miliony korun za tento vůz docela vysoká. Je to model S600 a tady jsou nějaká čísla o tomto voze:

  • Rok výroby 1996
  • Najeto 157 086 mil
  • Dvanáctiválec, 6 litru
  • 389 HP
iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pokud patříte mezi znalce někdejších Mercedesů, jistě si říkáte, že z technického hlediska se nejedná o nic výjimečného. Na výkon automobilu tady tuningová firma totiž opravdu nesáhla. Rozdíl tvoří zejména zakázkový bodykit, který má tmavě modrý lak a jsou zde také chromovaná lítá kola. Zakázkový je také interiér.

Michael Jordan si tento vůz koupil v polovině devadesátých let, kdy jeho sláva teprve rostla. Dnes je vůz známého basketbalisty hotovou relikvií a na svou prodejní cenu se vyšplhal ze symbolické částky pouhých 23 dolarů, a to podle čísla, které často nosil na dresu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články