Prestižní Rolls-Royce Cullinan musí do servisu. Má problém se světly

                   

Rolls-Royce patří mezi skutečnou špičku na automobilovém trhu. Vůz charakterizuje kvalita, luxus a skvělé jízdní vlastnosti. I u takového vozu se však může čas od času objevit problém. Ta chvíle právě nastala. Konkrétně jde o problém který se objevil u automobilů Rolls-Royce Cullinan. Připomeňme, že se jedná o model který má být nejprestižnější, jaký automobilka kdy vyrobila. To se podepisuje i na jeho ceně a tak je nejdražší v historii. Jak však informovala americká agentura pro bezpečnost silničního provozu NHTSA, vůz má problém kvůli kterému musí do servisu.

Rolls-Royce Cullinan má problém se světly

Konkrétně se jedná o problém se světly. Nikoliv s těmi předními, ale se světly zadními. Zpráva americký agentury uvádí, že použitá světla nemusí být v souladu s americkými předpisy, jelikož nejsou dobře viditelná. V praxi to znamená, že světla vozu nejsou dostatečně jasná a tak mohou ostatní účastníci nočního silničního provozu zahlédnout vůz Rolls-Royce Cullinan jedoucí před nimi až na poslední chvílí. To se týká hlavně zhoršených povětrnostních podmínek, jako je mlha nebo déšť.

Problém se týká 424 automobilů

Vzhledem k tomu, že Rolls-Royce Cullinan není auto pro každého, je aktuálně v provozu jenom 424 kopií tohoto modelu, které budou muset do servisu. Zde bude problém daných světel odstraněn, aby vyhovovaly zákonům a zajistily, že i v horších podmínkách bude vůz velmi dobře viděn. Problém se navíc netýká úplně všech modelů Cullinan, které kdy byly vyrobeny. Do servisu musí jenom ti majitelé, jejichž vůz byl vyrobený v rozmezí 1. prosince roku 2018 a 18. července roku 2019. Navíc jde jenom vozy určené pro trh v USA.

Automobilka si svou chybu sama uvědomila

Nutno říci, že problém se světly si uvědomila samotná automobilka. A to právě v dotčeném červenci roku 2019. V tu dobu totiž začala na všech dalších vyrobených modelech používat taková světla, aby byla v pořádku a jejich jas vyhovoval bezpečnosti i zákonům. Kdo si tedy koupí auto vyrobené po tomto roku, bude mít jistotu, že už z výroby je na něm vše v naprostém pořádku. Jak tento případ jasně ukazuje, u když jste prestižní automobilkou, nějakou chybu můžete přesto udělat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články