Při autonehodě se zranilo dohromady 19 lidí. Viníci dostali celkem 9 let odnětí svobody

Dva mladíci zavinili nehodu, při které se zranilo 19 lidí. Nyní jim soud rozdal tresty v celkové výši 9 let za mřížemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při automobilových závodech rally musí být dodržena všechna bezpečnostní pravidla. Vozidla se řítí velmi vysokou rychlostí, a tak není divu, že při těchto závodech je právě bezpečnost na prvním místě. Objevují se však případy, kdy si zejména mladí, a ne příliš zkušení řidiči chtějí uspořádat vlastní závody. Jedná se však o nelegální čin, který může mít hodně tvrdé následky. Důkazem toho jsou dva mladíci, kteří zapříčinili nehodu s 19 zraněnými. Nyní jsou odsouzeni k několikaletému pobytu ve vězení, a odebrání řidičského průkazu.

Nemilosrdné odsouzení dvou mladíků

Oba muži dohromady obdrželi od soudu trest ve výši 9 let odnětí svobody. K tomu mají zákaz řízení celkem na 15 let. K činu, který se stal při nelegální automobilové soutěži ve Stevenage ve Velké Británii se oba mladíci přiznali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyšetřování trvalo necelé dva roky

K nebezpečné události došlo ve čtvrtek 18. července roku 2019, kdy si parta mladíků a menší publikum diváků uspořádali nelegální automobilové rally. Záchranáři byli přivoláni na Monkswood Way přibližně ve 21:45 poté, co jim byla oznámena nehoda dvou automobilů. Ty se střetly ve vysoké rychlosti a poté smetly dav přihlížejících lidí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jen se štěstím nepřišel nikdo o život

Vyšetřování celé nehody trvalo téměř dva roky. Následně soud odsoudil dva jedenadvacetileté mladíky Juliana Castano-Pereze a Dominica Browna. Oba obžalovaní se přiznali k vině. Brown si za svůj čin odnesl 5 let vězení a řidičský průkaz mu byl odebrán na 7,5 roku. Castano-Perez vyfasoval trest na 4 roky a zákaz řízení motorových vozidel na 7 let a 4 měsíce. Přiznali také, že ke srážce jejich automobilů došlo přibližně v rychlosti 190 km/h.

Zdroj: SWD Media

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články