Ostrou hádku manželů v Praze odnesl nevinný cyklista. Rozčílená spolujezdkyně ho srazila dveřmi a ještě mu vynadala

Hádka páru skončila nepříjemně pro nevinného cyklistu. Nejen, že ho žena ohrozila dveřmi, ale ani se neomluvila, a ještě mu vynadala, proč nedává pozor.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Během řízení bychom měli být plně soustředěni, abychom včas reagovali na nečekané situace. Není vhodné za jízdy řešit nepříjemné záležitosti a tím případně ohrozit ostatní účastníky provozu. Své o tom ví i Pavel Nový, který každý den dojíždí do práce na kole po jedné z cyklostezek v Praze. Rozčílená žena se ani nezajímala, jestli není zraněn.

Nečekané zastavení vozidla

Jako každé ráno nasedl Pavel Nový na kolo a vyrazil do práce. Radši jezdil brzo ráno, aby se vyhnul provozu. Nerad kličkuji mezi vozidly a jezdím spíše mimo hlavní silnice. Ten den jsem vyrazil už před půl sedmou ráno, takže provoz byl malý,“ vypráví cyklista. V jednu chvíli blízko kolem něj projelo černé SUV.

iZdroj fotografie: iStock

Po chvíli si cyklista všiml, že SUV zastavilo a nebylo patrné proč. Pavel opatrně kolem vozidla projel a všiml si, že uvnitř probíhá ostrá hádka muže a ženy. „Hodně na sebe křičeli, žena do muže strkala a pohazovala věcmi po autě.“ Pavel tedy jel dál a nečekal, že SUV ještě potká. A to doslova.

Žena nečekaně vystoupila

SUV se opět rozjelo a projelo kolem Pavla. Všiml si, že žena již negestikuluje, a tak si myslel, že je hádka u konce. Vozidlo však opět začalo zpomalovat. Radši jsem jel pomalu, a to mě zachránilo.“ Cyklista opět míjel pomalu jedoucí SUV, když náhle žena těsně před Pavlem otevřela dveře, do kterých narazil.

iZdroj fotografie: iStock

Rozčílená žena opět křičela nejen na muže, ale i na Pavla. Nadávala mu, proč nedává pozor, že ji mohl zranit a ať nasedne a odjede. Poté vystoupila a odešla. „Naštěstí se mi nic nestalo, jen pár škrábanců. Ani řidič se o mě nezajímal, jen řekl, ať zavřu dveře. Tak jsem je radši zavřel a nechal SUV odjet,“ dodal Pavel.

Jakou nepříjemnou situaci jste museli jako cyklista řešit vy?

Zdroj: Zpracováno na základě příběhu čtenáře Pavla Nového

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francie pošle na Ukrajinu obrněná vozidla VAB 4×4. Ve výbavě mají účinný těžký kulomet M2 Browning
Události247.cz
Události247.cz
Češi nakupují dřevo a uhlí ve velkém. Důvodem je strach z růstu cen energií
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mimozemské civilizace mohou kolonizovat galaxii bez mezihvězdných lodí. Je to jen otázka času
adbz.cz
adbz.cz
Po rodičích zdědila chatu v katastrofálním stavu – byla totiž 18 let opuštěná. Pustila se do oprav a vytvořila z ní sídlo snů