Ostrou hádku manželů v Praze odnesl nevinný cyklista. Rozčílená spolujezdkyně ho srazila dveřmi a ještě mu vynadala

Hádka páru skončila nepříjemně pro nevinného cyklistu. Nejen, že ho žena ohrozila dveřmi, ale ani se neomluvila, a ještě mu vynadala, proč nedává pozor.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Během řízení bychom měli být plně soustředěni, abychom včas reagovali na nečekané situace. Není vhodné za jízdy řešit nepříjemné záležitosti a tím případně ohrozit ostatní účastníky provozu. Své o tom ví i Pavel Nový, který každý den dojíždí do práce na kole po jedné z cyklostezek v Praze. Rozčílená žena se ani nezajímala, jestli není zraněn.

Nečekané zastavení vozidla

Jako každé ráno nasedl Pavel Nový na kolo a vyrazil do práce. Radši jezdil brzo ráno, aby se vyhnul provozu. Nerad kličkuji mezi vozidly a jezdím spíše mimo hlavní silnice. Ten den jsem vyrazil už před půl sedmou ráno, takže provoz byl malý,“ vypráví cyklista. V jednu chvíli blízko kolem něj projelo černé SUV.

iZdroj fotografie: iStock

Po chvíli si cyklista všiml, že SUV zastavilo a nebylo patrné proč. Pavel opatrně kolem vozidla projel a všiml si, že uvnitř probíhá ostrá hádka muže a ženy. „Hodně na sebe křičeli, žena do muže strkala a pohazovala věcmi po autě.“ Pavel tedy jel dál a nečekal, že SUV ještě potká. A to doslova.

Žena nečekaně vystoupila

SUV se opět rozjelo a projelo kolem Pavla. Všiml si, že žena již negestikuluje, a tak si myslel, že je hádka u konce. Vozidlo však opět začalo zpomalovat. Radši jsem jel pomalu, a to mě zachránilo.“ Cyklista opět míjel pomalu jedoucí SUV, když náhle žena těsně před Pavlem otevřela dveře, do kterých narazil.

iZdroj fotografie: iStock

Rozčílená žena opět křičela nejen na muže, ale i na Pavla. Nadávala mu, proč nedává pozor, že ji mohl zranit a ať nasedne a odjede. Poté vystoupila a odešla. „Naštěstí se mi nic nestalo, jen pár škrábanců. Ani řidič se o mě nezajímal, jen řekl, ať zavřu dveře. Tak jsem je radši zavřel a nechal SUV odjet,“ dodal Pavel.

Jakou nepříjemnou situaci jste museli jako cyklista řešit vy?

Zdroj: Zpracováno na základě příběhu čtenáře Pavla Nového

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná