Rozčílená žena srazila nevinného cyklistu dveřmi | AutoŽivě

Ostrou hádku manželů v Praze odnesl nevinný cyklista. Rozčílená spolujezdkyně ho srazila dveřmi a ještě mu vynadala

Hádka páru skončila nepříjemně pro nevinného cyklistu. Nejen, že ho žena ohrozila dveřmi, ale ani se neomluvila, a ještě mu vynadala, proč nedává pozor.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Během řízení bychom měli být plně soustředěni, abychom včas reagovali na nečekané situace. Není vhodné za jízdy řešit nepříjemné záležitosti a tím případně ohrozit ostatní účastníky provozu. Své o tom ví i Pavel Nový, který každý den dojíždí do práce na kole po jedné z cyklostezek v Praze. Rozčílená žena se ani nezajímala, jestli není zraněn.
Nečekané zastavení vozidla

Jako každé ráno nasedl Pavel Nový na kolo a vyrazil do práce. Radši jezdil brzo ráno, aby se vyhnul provozu. Nerad kličkuji mezi vozidly a jezdím spíše mimo hlavní silnice. Ten den jsem vyrazil už před půl sedmou ráno, takže provoz byl malý,“ vypráví cyklista. V jednu chvíli blízko kolem něj projelo černé SUV.


iZdroj fotografie: iStock

Po chvíli si cyklista všiml, že SUV zastavilo a nebylo patrné proč. Pavel opatrně kolem vozidla projel a všiml si, že uvnitř probíhá ostrá hádka muže a ženy. „Hodně na sebe křičeli, žena do muže strkala a pohazovala věcmi po autě.“ Pavel tedy jel dál a nečekal, že SUV ještě potká. A to doslova.

Žena nečekaně vystoupila

SUV se opět rozjelo a projelo kolem Pavla. Všiml si, že žena již negestikuluje, a tak si myslel, že je hádka u konce. Vozidlo však opět začalo zpomalovat. Radši jsem jel pomalu, a to mě zachránilo.“ Cyklista opět míjel pomalu jedoucí SUV, když náhle žena těsně před Pavlem otevřela dveře, do kterých narazil.


iZdroj fotografie: iStock

Rozčílená žena opět křičela nejen na muže, ale i na Pavla. Nadávala mu, proč nedává pozor, že ji mohl zranit a ať nasedne a odjede. Poté vystoupila a odešla. „Naštěstí se mi nic nestalo, jen pár škrábanců. Ani řidič se o mě nezajímal, jen řekl, ať zavřu dveře. Tak jsem je radši zavřel a nechal SUV odjet,“ dodal Pavel.

Jakou nepříjemnou situaci jste museli jako cyklista řešit vy?

Zdroj: Zpracováno na základě příběhu čtenáře Pavla Nového

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Populární americký symbol představuje jeden z prvních hoaxů. Vzorem amerického Strýčka Sama byl obchodník s masem
Události247.cz
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě.cz
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz.cz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun